nasze media Najnowszy numer MGN 12/2017

KAI/g

dodane 07.05.2007 16:12

Liturgia słowa czytana w alfabecie Braila

Podczas wszystkich niedzielnych mszy św. w dominikańskim kościółku w Małem Cichem wierni przychodzący na nabożeństwa, mogli spotkać się z nauczycielami i uczniami ze Specjalnej Szkoły Podstawowej dla Dzieci Niewidomych w Rabce.

"W szkole uczniowie mają bardzo różne zajęcia, np. z orientacji przestrzennej, tak bardzo ważnej dla człowieka niewidzącego" - opowiadała o szkole s. Hiacynta, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które prowadzą szkołę w Rabce. Placówka jest Filią Ośrodka Szkolnego - Wychowawczego w Laskach.

Podczas specjalnej zbiórki górale z dominikańskiej parafii w Małem Cichem przekazali kilka tysięcy złotych na cele Szkoły Podstawowej dla Dzieci Niewidomych. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na zorganizowanie obozu rehabilitacyjnego. "Niech uśmiech i radość dzieci, a także ich modlitwa, będą wyrazem wdzięczności za okazaną waszą dobroć naszym podopiecznym" - dziękowała góralom s. Hiacynta.

Niewidome dzieci z Rabki zaprosił do Małego Cichego proboszcz parafii dominikanin o. Tomasz Bik. "Czasami 'wadzimy' się z Panem Bogiem o różne sprawy. Kiedy spotykamy się z ludźmi niepełnosprawnymi, chyba łatwiej jest nam docenić to, co już dostaliśmy od Stwórcy" - mówił dominikanin. O. Bik wspólnie z parafianami zaprosił dzieci ze szkoły w Rabce do ponownych odwiedzin Małego Cichego.

Szkoła w Rabce rozpoczęła swoją działalność przed 12 laty. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Rabce uczniowie kontynuują naukę w specjalnym gimnazjum dla dzieci ociemniałych w Laskach. Dzieci mają wiele dodatkowych zajęć, w tym w ramach terapii jazdę konną, specjalne zajęcia z angielskiego, rytmiki, gry na instrumentach. Placówkę prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Przed mieszkańców Rabki szkoła nazywana jest "Tereską" od imienia, które nosi szkoła - Św. Tereski.

« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 11.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 46
 • 2
  sebastiankoziol
  ostatnia aktywność: 05.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Marta135
  ostatnia aktywność: 29.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 8
 • 4
  ezer_kenegdo
  ostatnia aktywność: 25.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 16
 • 5
  Ludzik321
  ostatnia aktywność: 27.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 29