nasze media Najnowszy numer MGN 12/2017

KAI/k

dodane 09.10.2006 09:48

Papież o małżeństwie

Nienaruszalności małżeństwa, opartego na związku mężczyzny i kobiety oraz znaczeniu miłości w takim związku poświęcił swe rozważania przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI.

Zwrócił uwagę na świętość tego sakramentu i jego nierozerwalność, potwierdzoną przez samego Jezusa. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu błogosławieństwa apostolskiego wszystkim zgromadzonym na Placu św. Piotra.

Papież powiedział:
"Myślę o wszystkich małżonkach chrześcijańskich: dziękuję wraz z nim Panu za dar sakramentu małżeństwa i zachęcam ich do zachowania wierności ich powołaniu w każdym okresie życia, "w radości i bólu, w zdrowiu i chorobie", jak obiecywali sobie w czasie obrzędu sakramentalnego. Oby świadomi otrzymanej łaski małżonkowie chrześcijańscy mogli budować rodzinę otwartą na życie i zdolną do wspólnego przeciwstawiania się licznym i złożonym wyzwaniom naszych czasów. Dzisiaj szczególnie potrzeba ich świadectwa.

Benedykt XVI pozdrowił również ponad 350 młodych "misjonarzy" z różnych parafii, stowarzyszeń, ruchów i wspólnot diecezji rzymskiej, którzy w poprzednich dniach wraz z kilkoma księżmi, siostrami zakonnymi i seminarzystami wzięli udział w trzeciej edycji "Misji młodych dla młodych", zwanej "Jezus w centrum". Pogratulował im "radosnego głoszenia Ewangelii na ulicach i placach, w szkołach i szpitalach i w miejscach rozrywkowych oraz zachęcił do wytrwania w tym stylu misyjnym przez całe życie.

« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kubak0988
  ostatnia aktywność: 12.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 2
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 17:17
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 11.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 46
 • 4
  kamiś
  ostatnia aktywność: 08.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 32
 • 5
  maly_gosc
  ostatnia aktywność: 08.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 7