nasze media Najnowszy numer MGN 05/2018

KAI

dodane 11.08.2006 14:48

Nie będzie festiwalu zespołów satanistycznych w Warszawie

Przeciwko festiwalowi muzyki Black Metal, w którym miały wziąć udział zespoły satanistyczne, protestował Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami. Interweniował też prezydent Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz.

Koncert zaplanowany był na 13 sierpnia (...) W zapowiedziach imprezy wymieniane były zespoły z USA, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Polski, m.in. Marduk, Mayhem, Impaled Nazarene, North, Darzamat, Masse Mord i Non Opus Dei.

(...) Festiwal organizowała agencja koncertowa "Rose Production". Jej reprezentant Miłosz Roszkowski powiedział KAI, że agencja zajmuje się organizacją koncertów metalowych, a nagromadzenie "ekstremalnych kapel" na Black Metal Festival było zupełnie przypadkowe. Podkreślił, że chodzi tylko o zarobienie na koncercie pieniędzy.

Niczego złego w festiwalu, w którym wzięłyby udział zespoły odwołujące się do symboliki satanistycznej, nie widział także Mariusz Pluta, odpowiedzialny za organizowanie koncertów w klubie "Proxima". Jego zdaniem, takie koncerty przebiegają niezwykle spokojnie, w klubie nigdy nie doszło do profanacji symboli religijnych, a on sam, choć jest katolikiem, nie widzi nic złego w słuchaniu zespołów nawołujących do czczenia szatana.

(...) Sekta satanistyczna należy do najbardziej niebezpiecznych. Jej członkowie, oprócz czczenia szatana i profanacji Najświętszego Sakramentu, posuwają się nawet do rytualnych mordów. W Polsce nie prowadzi się badań statystycznych, ile osób należy do sekty satanistycznej.

« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 16.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 83
 • 2
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18
 • 3
  marysia6
  ostatnia aktywność: 13.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  Dojrzewająca
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  Riri
  ostatnia aktywność: 17.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10