nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 10.12.2017 15:00

Rozkazy

Od kilku miesięcy mam chłopaka. Moje koleżanki nalegają, żebyśmy się pocałowali. Ja i mój chłopak mówimy, że nie chcemy, ale one nas nie słuchają. I co mamy zrobić? 12-latka

Jak możesz w ogóle brać pod uwagę naciski koleżanek? Wasze uczucie to Wasza sprawa! Uczucie nastolatków i nie tylko ich, to coś bardzo delikatnego, jak najbardziej delikatna roślinka. Nie wolno się w to wtrącać, absolutnie.
Gdy tak młode nastolatki zaczynają ze sobą chodzić, rówieśnicy są zaciekawieni, chcą w tym brać udział, a to nie jest możliwe. I tu moja bardzo ważna rada, byś przestała koleżankom opowiadać o wszystkim. To wielka wada dziewczyn, że chcą się z koleżankami dzielić każdym słowem, każdym gestem chłopaka. Czyli nie rozmawiaj o tym z nikim. Wszelkie uwagi, namawianie Was jest dziecinne i głupie. Nie musisz nic nikomu tłumaczyć. Koleżankom powiedz krótko- zajmijcie się sobą, swoimi sprawami i przestańcie dawać mi rady. Mów spokojnie, nie krzycz, nie wściekaj się, nie śmiej się. W przeciwieństwie do koleżanek Wy macie dojrzałe zasady i gratuluję. W życiu wszystko ma swój czas, mówi Biblia. Warto o tym pamiętać, bo tylko wtedy ma się gwarancję szczęścia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mary_xd
  ostatnia aktywność: Dziś 21:23
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: Dziś 14:54
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: Dziś 20:27
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86