nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

Stanisław Sosenko

dodane 08.06.2016 15:28

Dzień patrona

Obchody dnia patrona szkoły w Janowie Podlaskim.

  Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim połączone były z Dniem Dziecka oraz Dniem Sportu.
Czesław Tański - polski artysta malarz, wynalazca, konstruktor lotniczy, pionier szybownictwa oraz popularyzator lotnictwa w Polsce. Nazywany jest ojcem polskiego lotnictwa.
 W środę 1 czerwca 2016 r. od rana młodzież szkolna uczestniczyła we Mszy św. w Kolegiacie Świętej Trójcy w Janowie Podlaskim.
 Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem na wykonanie modelu latającego. Uczniowie szkoły, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać wszystkie prace uczestników konkursu. Dolny korytarz szkoły oraz sale gimnastyczną zdobiły liczne samoloty wystawy prac konkursowych.
 Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, W programie artystycznym nie zabrakło pieśni o naszej małej Ojczyźnie, lotni i faktów z życia Czesława Tańskiego. W ten sposób społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona. Program przedstawienia oraz przygotowanie uczniów to dzieło nauczycieli: p. Barbary Iwaniuk, p. Doroty Matejuk-Bąk, p. Pawła Charytoniuka oraz p. Stanisława Sosenko. Po tej części uczniowie udali się z wychowawcami
do swoich sal lekcyjnych na słodki poczęstunek.
 Ostatnim punktem programu były rozgrywki sportowe: chłopcy w piłkę nożną oraz dziewcząt w piłkę siatkową.

   


 
 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 2
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12
 • 3
  OlaGuga
  ostatnia aktywność: 24.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  ezer_kenegdo
  ostatnia aktywność: 25.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 16
 • 5
  pusiak
  ostatnia aktywność: 27.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 1