27 Sierpnia 2015
Najstarsza i największa sieć księgarni Steimatzky w Izraelu zachęca swoich klientów do czytania hasłem „Dobra książka zawsze dotrzyma ci towarzystwa”. Na reklamie pokazano śpiącego czytelnika, a obok bohatera właśnie przeczytanej książki. Wśród postaci są Sherlock Holmes, Don Kichot, Gandalf z „Władcy Pierścieni” czy Pippi Pończoszanka
więcej »
Czytanie jest bardzo ważne i pożyteczne. Przekonał się o tym, na przykład, pewien młody literacki zapaleniec, który dał swoje „dzieło” do oceny sławnemu pisarzowi.
Musi pomieścić przybory do pisania, czasem nożyczki, linijkę, gumkę, a nawet kredki i wiele innych drobiazgów, bardziej lub mniej przydatnych.
Pociąg osobowy wjeżdża na tor drugi przy peronie pierwszym. Kto o tym decyduje? Dlaczego pociągi się spóźniają? I po co w torach grzałka?
Najwyższe odznaczenia, jakie może otrzymać obywatel Polski lub cudzoziemiec za zasługi, to ordery Orła Białego i Odrodzenia Polski.
Stanęli na środku Ziemi, dotarli do miasta położonego dalej niż koniec świata, spali na wulkanie i lodowcu. Spotkali bezdomnych i bardzo bogatych. Poznali siebie.
część I
Mam pytanie o fragment z Biblii. „Chodźcie i spór ze mną wiedźcie” (Iz 1, 18). Czy to znaczy, że mamy kłócić się z Bogiem?
Czy to afrykański busz? A może amerykańskie prerie? Nie, to polski las! A w nim pomiędzy świerkami i sosnami pomykają szakal złocisty, amerykański żółw czerwonolicy, szop pracz czy jenot.