nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

Gabriela Szulik

dodane 04.12.2017 10:26

Roraty rozpoczęte

Wraz z Adwentem od poniedziałku, 4 grudnia we wszystkich parafiach w Polsce rozpoczęły się Roraty, Msze św. odprawiane ku czci Matki Bożej.

Tradycja Mszy roratnich sięgająca w Polsce XIII wieku, czasów św. Kingi i księcia Bolesława Wstydliwego, przetrwała a w ostatnich latach uczestników Rorat przybywa.

Przez spotkania roratnie przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” do Bożego Narodzenia poprowadzi w tym roku św. Józef z rodu Dawida. On – człowiek, któremu Bóg, jak to podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” – będzie przewodnikiem na adwentowej drodze.

Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa rozpoczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Podczas Rorat ze św. Józefem dzieci poznają historię powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcę Kościoła.

Dzisiaj, tj. 4 grudnia uczestniczy Rorat otrzymują planszę, na którą w kolejne dni będą przyklejać obrazki. Ostatniego dnia dostaną obrazek św. Józefa Kaliskiego z modlitwą.

Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” od wielu lat przygotowuje materiały duszpasterskie na Adwent. Korzysta z nich około 4 tysięcy polskich parafii. Ponadto z materiałów małogościowych korzystają też księża w Czechach, Słowacji, na Ukrainie, Białorusi a nawet dwie polskie parafie z USA.

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 14:18
  łączna liczba komentarzy: 23
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: 23.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 19.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 54
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 5
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12