17 Stycznia 2013
Jeśli ktoś prowadzi pamiętnik, taki, do którego wpisują się koleżanki i koledzy, i bliższa i dalsza rodzina, to pewnie wśród różnych mądrych zdań i rad życiowych jest i ta: „Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz...” i tak dalej. Druga część już bywa różna, dlatego w tym miejscu zakończę. Ale zaciekawiło mnie skąd wzięły się te słowa. I co się okazało?
więcej »
O smoku sprzed 200 milionów lat i recepcie na to, jak zostać prawdziwym odkrywcą, opowiada dr Tomasz Sulej, paleontolog z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk.
Istniały, gdy nie było jeszcze słowa „komp”.
Kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina” (J 2, 1-12)
Silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, świetlówka, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, transformator – trudno wyobrazić sobie życie bez tych wynalazków.
O ochronie tajemnic państwowych, tajemnic wielkich firm i... prywatnych telefonów rozmowa ze specjalistą bezpieczeństwa informacji, byłym oficerem BOR, czyli Biura Ochrony Rządu.
Roześmiane krasnoludy, piękne elfy, straszne orki, smocza pieczara i mroczna puszcza… Lądujemy w krainie przygód.
Śnieg nie jest bardziej śliski niż piasek. Kto nie wierzy, niech spróbuje zjechać na nartach ze stoku przy temperaturze minus 30 stopni.
Chciałem tu dla Was sfałszować jakiś obraz, który nawiązywałby do (brrr!) szkoły, lekcji, egzaminów, testów – takich rzeczy.
Długie suknie, kapelusze, rękawiczki, wyrazisty makijaż. To było na topie... 90 lat temu.