1 Września 2010
Gabi Szulik
Głowa, podobnie jak silnik, potrzebuje oleju. Ale musi być święty, nie rzepakowy. Bez oleju ani rusz. Ani samochód nie pojedzie, bo bez niego silnik zatrze się po minucie. Bez oleju nie byłoby też frytek. Ani kremu do opalania, czy innych kosmetyków. A z tego szczególnie panie byłyby bardzo niezadowolone.
więcej »
145 lat temu książę pszczyński wymienił się z carem Rosji dwudziestoma jeleniami na cztery żubry. Zapoczątkował wielki ród żubrów na litery Pl.
Na stronie www.pkrd. vel.pl znajdziecie wszelkie informacje na temat Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, które kilkanaście lat temu założyła kilkuletnia Madzia Buczek. Dzisiaj uzdolniona studentka.
Nie zdawali sobie sprawy z tego, jak jest naprawdę. Wtedy przyszło olśnienie.
„Jestem w lesie”, oznacza zagubienie, brak orientacji. Nie dla skauta. Gdy taki wchodzi do lasu, staje się prawdziwym KIMŚ.
To było 5 lipca ubiegłego roku. Wyszedłem w nocy do toalety, a tam, nie wiem dlaczego, upadłem. Rozbiłem głowę. Miałem pękniętą czaszkę, chrząstki nosowe i powstał krwiak na mózgu. Wylądowałem w szpitalu.
Uczniom zwykłych szkół wystarczy pióro, zeszyt, ołówek, linijka. Uczniowie „Szkoły Orląt” potrzebują dużo droższych pomocy naukowych.
O tym, dlaczego żubry przetrwały i dlaczego wędrują po Europie – rozmowa z prof. Wandą Olech-Piasecką, prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów
Hieronim Bosch (1450-1516), "Leczenie głupoty"
Czy bycie przesądnym obraża Boga? Ania