Pan Jezus obiecuje i zawsze dotrzymuje słowa

Brak komentarzy: 0

publikacja 20.05.2021 09:32

Pierwszy dzień II wojny światowej zaplanowano na 1 września, pierwszy piątek września. W Krakowie już od rana słychać było nadlatujące niemieckie samoloty. W stronę Wawelu biegł młody człowiek, student. Wszedł do katedry, rozejrzał się. Nikogo nie było, nawet starszych pań przychodzących tu codziennie.

Ksiądz proboszcz Figlewicz rozpoznał go – to był Karol Wojtyła. Znał go jeszcze z Wadowic, kiedy był tam wikarym. Po śmierci mamy i brata Karol razem z tatą zamieszkali w Krakowie. Ksiądz Figlewicz tak wspominał tamten poranek: „Nie miał mi kto posłużyć do Mszy św. Nawinął się Karol. Przyszedł z Dębnik na Wawel do spowiedzi i Komunii św. – jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca. Pamiętam dobrze tę pierwszą wojenną Mszę wśród wycia syren i wybuchów”.
Okazało się, że obaj dobrze pamiętali tamten pierwszopiątkowy wojenny poranek.
Po wielu latach Karol Wojtyła, już jako papież Jan Paweł II, w książce „Dar i tajemnica” pisał tak: „Szczególnie utkwił mi w pamięci dzień 1 września 1939 roku. Był to pierwszy piątek miesiąca. Przyszedłem na Wawel, aby się wyspowiadać”.
Karol, wtedy student polonistyki, wiedział, że przed wiekami we Francji Jezus pokazał swoje zakrwawione i poranione Serce świętej Marii Małgorzacie Alacoque i prosił, by ludzie je czcili w każdy pierwszy piątek miesiąca. Karol pamiętał o tym nie tylko jako dziecko, jako student, ale do końca swego życia. Dosłownie.
W pierwszy piątek miesiąca, 1 kwietnia 2005 r., Jan Paweł II zaczął umierać. Jeszcze rano, jak poinformował rzecznik watykański, około 7.15 Ojciec Święty odprawił Mszę Świętą.
Całe życie pamiętał o obietnicy przekazanej przez Jezusa świętej Marii Małgorzacie Alacoque, że Komunie św. przyjęte w pierwszy piątek miesiąca wynagradzają Bożemu Sercu za grzechy świata. A ci, którzy pokochają Jego Serce, nie umrą w grzechu, lecz pójdą do nieba (czytajcie o obietnicach na ss. 4 i 5). Pan Jezus słowa dotrzymał. Następnego dnia, w sobotę 2 kwietnia 2005 roku, późnym wieczorem cały świat usłyszał: „Nasz umiłowany Ojciec Święty, Jan Paweł II, powrócił do domu Ojca”.
Pewnie sam Jezus przywitał wiernego Karola i przytulił do swojego kochającego Serca.
W tym numerze „Małego Gościa” znajdziecie bardzo ważny magnes. Nie wolno go zgubić. Najlepiej od razu przyczepić do lodówki albo w inne miejsce. Lodówka będzie najlepsza, bo stoi w kuchni, a do kuchni przychodzi cała rodzina. Na magnesie jest napis: „Będę błogosławił domy, w których obraz mojego Serca jest czczony”.
To też obietnica Serca Pana Jezusa. Ale przyczepienie magnesu do lodówki to nie wszystko. Pewnie wielu z Was, podobnie jak Karol Wojtyła, pamięta o spowiedzi i Komunii św. w pierwszy piątek miesiąca. Można zrobić jeszcze więcej? Przeczytajcie na kolejnych stronach, o co jeszcze prosił Jezus, i o ważnym wydarzeniu, jakie odbędzie się w Krakowie 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdy z was może do tego wydarzenia dołączyć.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..
, aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
Gość

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.