W Europejskim Spotkaniu Młodych w Genewie, jakie odbędzie się w dniach 28 grudnia-1 stycznia w Genewie, weźmie udział 40 tys. osób z całej Europy, a także z innych kontynentów.
Będą oni rozważać list br. Aloisa, następcy br. Rogera - założyciela Wspólnoty z Taizé, która od prawie 30 lat organizuje to spotkanie.
List ten, zatytułowany "List z Cochabamby", powstał w Boliwii podczas spotkania młodych Ameryki Łacińskiej, prowadzonego przez Wspólnotę z Taizé. (...)
Na końcu listu br. Aloisa znajdują się cztery pytania, na których będą się skupiały rozważania w małych grupach rano w 160 punktach przyjęcia młodych.
Młodzi zastanawiać się będą nad tym, "czy w sytuacjach konfliktowych będziemy umieli wysłuchać drugiego człowieka", "czy będziemy umieli czuwać, żeby podział dóbr był bardziej sprawiedliwy", "czy będziemy blisko uboższych od nas" i "czy zdobędziemy się na przebaczenie".
Na spotkanie w Genewie, przygotowane we współpracy z Kościołem katolickim i z Kościołami protestanckimi, przybędzie, oprócz Szwajcarów, 30 tys. młodych ludzi z zagranicy.
Z okazji Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie zostaną wydane także dwa inne teksty br. Aloisa. Przetłumaczone na 26 języków, otrzyma je każdy uczestnik spotkania.
Każdego wieczoru podczas wspólnej modlitwy w halach Palexpo br. Alois wygłosi krótkie rozważanie.
W niedzielę 30 grudnia wspólna modlitwa z udziałem kilkudziesięciu tysięcy młodych będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem Eurowizji przez stację telewizyjną TSR 2 w godz. 19.00-20.10.
Spotkanie w Genewie będzie kolejnym etapem "pielgrzymki zaufania przez ziemię", zapoczątkowanej przez br. Rogera w 1978 r.