Pierwsze miejsca w części poetyckiej konkursu otrzymały następujące osoby w poszczególnych kategoriach:
klasy IV-VI szkoły podstawowe: Aleksandra Jerominek;
gimnazja – trzy pierwsze miejsca równocześnie: Inga Piotrowska, Piotr Kutrzuba, Weronika Lichorobiec;
szkoły ponadgimnazjalne: Małgorzata Musiał;
dorośli – dwa pierwsze miejsca: Maria Glica i Andrzej Pilch.
Pierwsze miejsca w części plastycznej konkursu otrzymały następujące osoby w poszczególnych kategoriach:
klasy 0-III szkoły podstawowe: Jadwiga Goj;
klasy IV-VI szkoły podstawowe :Dominika Tamaszek;
szkoły ponadgimnazjalne: Agnieszka Bodzioch;
dorośli: Andrzej Jasnos.
Celem konkursu jest przybliżenie postaci Bł. Karoliny Kózkówny, ideałów i wartości, którym była wierna, a także rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia.
Uczestnicy w swoich pracach rozważali hasło tegorocznego konkursu: „Abyśmy byli jedno”. Powyższe hasło jest jednocześnie tytułem okolicznościowej publikacji prezentującej nagrodzone prace. Jury szczególnie doceniło ciekawe pomysły i osobiste przemyślenia autorów. Wybrane wiersze były recytowane przez autorów. W czasie uroczystości wręczenia nagród asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Zbigniew Kucharski podkreślił konieczność rozwijania i budzenia artystycznych pasji. Bł. Karolina była młoda utalentowaną dziewczyną, która czytała wiele książek i pięknie śpiewała a swoim przydałem nie tylko kiedyś ale i dzisiaj prowadzi młodych i starszych po drogach duchowego i artystycznego wzrastania.
Laureaci i goście finału konkursu uczestniczyli w spotkaniu z artystą fotografikiem Bogusławem Switałą autorem albumu „ Z przeszłości w przyszłość ”, który mówił o pracy artystycznej prezentując swoje fotografie na okolicznościowej wystawie. Finał konkursu odbył się w szkole do której uczęszczała bł. Karolina w jej rodzinnej miejscowości w Wał-Ruda w parafii Zabawa. Więcej informacji można uzyskać na www.pz.lap.pl.
«
‹
1
›
»
oceń artykuł