Bardzo dziękuje za ten artykuł. Ostatnio właśnie wielu moich kolegów przyjmuje pewien relatywizm wiary: wszystkie wiary są równe, bo głoszą dobro i dążą do Boga. Sam już nie wiedziałem co mam im odpowiedzieć. Ale już wiem co zrobię. Pokaże im ten artykuł. Myślę, że wtedy zrozumieją :)
Pozdrawiam serdecznie
Tomek
***
To przykre, że na temat islamu wypowiadają się ludzie, którzy o Koranie nie mają zielonego pojęcia. Proszę sobie uświadomić, że Bóg jest jeden, bez względu na to, w jakiej wierze Go wyznajemy. A czy nasz Bóg (obojętnie w jakim wyznaniu) nakazywałby zabijać aby zostać zbawionym? To, iż fundamentaliści opacznie rozumieją dżihad nie znaczy, że Koran o tym naucza. Jeżeli walka czy zabijanie to tylko w wypadku samoobrony, a nie swego wymysłu.
Następnym razem proszę się zastanowić, co się pisze, a jeśli się jakiegoś tematu nie zna, to wypadałoby się dowiedzieć czegokolwiek PRAWDZIWEGO o nim. Przecież później młodzi ludzie czytają takie - za przeproszeniem - bzdury.
Aż boli, że również młodzi takowe piszą.
Więcej rozumu i rozsądku na przyszłość,
z poważaniem
Suza :)
Odpowiedź Magdaleny Korzekwy:
Suzy Droga,
Widać, że nie czytałaś Koranu. To właśnie Koran poleca dżihad talab, czyli zabijanie niewiernych jako jedną z dróg do zbawienia. Duchowni muzułmańscy stosują to prawo także do samych muzułmanów. W 2008 roku w samym tylko Afganistanie duchowni muzułmańscy skazali na śmierć (wyroki wykonano) kilku muzułmanów, którzy przyjęli inne religie. Na przyszłość radzę zdobyć wiedzę, zanim zaczniesz oskarżać innych o brak wiedzy. Niestety nie wszystkie religie są jednakowo bliskie Boga, który jest miłością.
Pozdrawiam. Madzia
Od redakcji:
Rok temu w Holandii uruchomiono stronę internetową umożliwiającą porównanie tekstów Pisma Św. i Koranu: www.bibleandkoran.net. Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie wzajemnego poznania treści świętych ksiąg chrześcijaństwa i islamu. Strona jest dostępna w języku angielskim, holenderskim i arabskim. Aby ułatwić internautom poszukiwania przygotowano 21 tematów, opisanych zarówno w Piśmie Świętym, jak i w Koranie.
Tariq Ramadan, filozof i arabista podkreślał międzynarodową wagę tej strony, dla dialogu między muzułmanami i chrześcijanami. Dodał, iż aby siebie szanować "musimy posiadać wiedzę o sobie nawzajem, ale w pokorny sposób" - powiedział.
Zachęcam też do lektury:
- słów Jana Pawła II, jakie wygłosił do młodzieży muzułmańskiej w Casablance w 1985 roku:.
- naszego serwisu informacyjnego związanego z islamem:.
- serwisu wiara.pl - informacje o islamie:.
kb