W dniu Wszystkich Świętych od rana krakowianie odwiedzali grób rodziców i brata Jana Pawła II na Cmentarzu Rakowickim. Mieszkańcy miasta modlili się także pod Papieskim Oknem i składali wiązanki kwiatów pod pomnikiem Papieża na dziedzincu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Tradycja odwiedzin rodzinnego grobowca Wojtyłów na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie zrodziła się spontanicznie po wyborze kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.(...)
Przy grobowcu rodziny Wojtyłów czuwają dziesiątki osób. Modlą się siostry zakonne, księża, rodziny, młodzież i dzieci. W tamtą stronę cmentarza płynie nieustanna rzeka ludzi, którzy palą znicze i modlą się za rodziców i brata Jana Pawła II.(...)
Na co dzień grobem rodziców i brata Jana Pawła II opiekują się albertynki. Siostry przynoszą świeże kwiaty, sprzątają wokół grobu i zapalają znicze od 1978 roku. Kard. Karol Wojtyła był wielkim przyjacielem zgromadzenia. Dlatego tuż po jego wyborze na papieża siostry spontanicznie zaczęły opiekować się grobem jego rodziców i brata. (...)
Cmentarz Rakowicki jest najstarszą nekropolią Krakowa. Został założony w początku XIX w. (ok. 1801 r.) poza granicami miasta, na gruntach zakupionych od karmelitów bosych z Czernej. Na cmentarzu spoczywają m.in. Jan Matejko, Juliusz, Wojciech i Jerzy Kossakowie, Lucjan Rydel, Józef Mehofer, Helena Modrzejewska, rodzina Estreicherów, Stanisław Krzyżanowski, Maria Kolbe (matka św. Maksymiliana Kolbego)