Na stronie www.loolek.org działa od 1 lutego „Loolek” - pierwszy w Polsce i na świecie papieski portal społecznościowy poświęcony Karolowi Wojtyle. Serwis ma na celu udokumentowanie pontyfikatu Jana Pawła II i szerzenie nauki Kościoła.
Pomysłodawcą jest Marek Falkowski – twórca i redaktor serwisu www.pokolenie-jp2.pl. „Loolek” stanowi odpowiedź na wezwanie papieża: „Wypłyńcie na głębię” - jest przedsięwzięciem mającym na celu integrację osób i środowisk katolickich, udokumentowanie pontyfikatu Jana Pawła II i szerzenie nauki Kościoła.
Część informacyjna dotyczy gromadzenia wszelkiego rodzaju dokumentów, informacji, tekstów z okresu Pontyfikatu Jana Pawła II. „Loolek” zawiera w sobie kilkutysięczną bazę dokumentów papieskich usystematyzowanych licznymi działami i kategoriami ze względu na rodzaj dokumentu, temat czy czas głoszenia.
Zawarta jest w nim również ogromna baza informacji dotyczących bieżących wydarzeń z życia Kościoła Katolickiego ze szczególnym naciskiem na obronę życia i rodziny. Istotnym celem tej części Portalu jest gromadzenie informacji dotyczących szeroko pojętej obrony życia i rodziny. Założeniem jest docieranie do przedstawicieli środowiska „pro life”, nawiązywanie z nimi kontaktu, wspieranie medialne ich działań oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw.
Użytkownicy korzystający z „Loolka” mogą m.in. redagować informacje o sobie, publikować i komentować zdjęcia, dodawać opisy wydarzeń, artykuły prasowe, wiersze czy pliki multimedialne. Bazę dokumentów w prosty sposób można przeszukać poprzez moduł wewnętrznej wyszukiwarki. Podział struktury użytkowników opiera się na schemacie: miejscowość, parafia, diecezja. W ten sposób łatwo sprawdzić, kto z parafii czy miejscowości jest zarejestrowany.
Opiekę nad „Loolkiem” objął ks. dr hab. Marian Duda, rektor Instytutu Teologicznego w Częstochowie. Do współpracy przy rozwoju „Loolka” przyłączyło się, oprócz Instytutu Teologicznego, Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek z Szymanowa, Radio Watykańskie oraz czasopismo „Moja Rodzina”, wydawane przez Fundację S.O.S. Obrony Poczętego Życia ks. Ryszarda Halwy.