W roku 2007 zginęło w różnych krajach co najmniej 21 osób poświęconych służbie Bogu i Kościołowi.
Wśród nich znalazło się 15 księży – w tym dziesięciu diecezjalnych, dwóch oblatów Maryi Niepokalanej, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia, ojciec biały i werbista.
Ponadto było to trzech subdiakonów obrządku chaldejskiego, brat szkolny marysta, siostra franciszkanka Świętej Rodziny i seminarzysta ze Zgromadzenia św. Pawła.
Pierwsze miejsce w tej smutnej statystyce zajmuje tym razem Azja, gdzie poniosło śmierć osiem osób – w tym ksiądz i trzech subdiakonów w Iraku, dwóch księży i kleryk na Filipinach oraz ksiądz w Sri Lance.
Na drugim miejscu co do liczby ofiar jest kontynent amerykański. Zabito tam siedem osób – w tym trzech księży w Meksyku, dwóch w Kolumbii, jednego w Brazylii, a brata zakonnego w Gwatemali.
Na Czarnym Lądzie w ostatnim roku śmierć poniosły cztery osoby: ksiądz i zakonnica w Republice Południowej Afryki oraz dwóch księży w Kenii i w Rwandzie.
Na liście agencji Fides znalazło się także dwóch księży zamordowanych w Hiszpanii. Jeden z nich to 75-letni ks. Salvador Herandez Seller, który przez 26 lat był misjonarzem w Ekwadorze, a po powrocie pracował od 19 lat w ojczystej Hiszpanii.
Również pozostałe osoby wymienione na tej liście to w większości misjonarze. Czterech Irakijczyków, dwóch Filipińczyków, dwóch Meksykanów i dwóch Hiszpanów oraz Cejlończyk i Południowoafrykańczyk zginęli we własnej ojczyźnie. Inni oddali życie poza granicami swego kraju. Włoch i Peruwiańczyk ponieśli śmierć w Kolumbii, Ghańczyk w Kenii, Indonezyjczyk na Filipinach, Kongijczyk w Rwandzie, Niemiec w Brazylii, Salwadorczyk w Gwatemali, 70-letni ks. Ricardo Junious z USA w Meksyku, a pochodząca z Suazi s. Anne Thole – w RPA. Ta 35-letnia zakonnica nie została zamordowana, ale zginęła gwałtowną śmiercią, ratując z pożaru chorych na AIDS, którymi się opiekowała.