nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/p

dodane 15.02.2010 10:04

Narciarski bieg im. Jana Pawła II

Czterysta osób z Polski, Austrii i Słowacji wzięło udział w Nowym Targu w piątym narciarskim biegu podhalańskim im. Jana Pawła II. Rywalizowano stylem klasycznym na dystansach 20 i 10 km. W pierwszych zawodach w 2004 roku zwyciężyła Justyna Kowalczyk.

Trasę 20 km najszybciej pokonali Agnieszka Szymańczyk z Wilkowic (woj. śląskie) i Bogusław Gracz ze Skawy (woj. małopolskie). Na 10 km zwyciężyli Beata Szymańczyk z Wilkowic i Dawid Chudoba z Obidowej (woj. małopolskie).

Z powodu małej ilości śniegu nie można było przeprowadzić biegu na tradycyjnych dla nowotarskich zawodów dystansach 40 i 20 km.

Najstarszy zawodnik pochwalił się, że na nartach startuje od 1946 roku. "Staram się brać udział we wszystkich organizowanych w tym rejonie biegach. Natomiast latem dominuje u mnie rower. Przejechałem już blisko pięć tysięcy kilometrów" - powiedział 83-letni Kazimierz Gołąb z Zakopanego.