nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 04.09.2012 10:05

Polska w czołówce

O dwa złote i jeden brązowy krążek XIV Paraolimpiady powiększyła w poniedziałek dorobek ekipa biało-czerwonych. W sumie ma już 11 medali, o jeden więcej niż zdobyli niedawno polscy olimpijczycy w londyńskich igrzyskach.

W klasyfikacji medalowej paraolimpiady po pięciu dniach zawodów Polska jest dziesiąta. Prowadzą Chiny mając 112 medali - 46 złotych, 31 srebrnych i 35 brązowych.

W poniedziałek ciężki bój z 16-letnią Chinką Qian Yang stoczyła w finałowym meczu tenisa stołowego 23-letnia Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk), która wygrała 3:2 (11:5, 11:13, 11:9, 7:11, 11:4).

Prawie równocześnie z Partyką złoty medal zdobyła niepełnosprawna intelektualnie Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz). 21-letnia podopieczna Bogusława Jusiaka wynikiem 6,00 m ustanowiła rekord świata w skoku w dal. Trenuje w klubie, w którym karierę rozpoczynała wicemistrzyni olimpijska z Londynu w rzucie młotem Anita Włodarczyk (obecnie Skra Warszawa).