„Zapominając o tym, co za nami, wytężając siły ku temu, co przed nami, pędzimy ku wyznaczonej mecie”- pisał św. Paweł, jeden z najlepszych zawodników Pana Jezusa. Dzisiaj zaprasza do udziału w biblijnych igrzyskach olimpijskich. Zanim ruszycie na basen, na rower, pobawcie się z nami.
1. Do startu w maratonie przygotowuje się prorok Eliasz. Jest w świetnej kondycji, bo kiedyś szedł 40 dni do Sarepty. Obok stoi młody Tobiasz trenujący pod okiem samego archanioła Rafała. Do startu przygotowują się też apostołowie, którzy przez 3 lata wędrowali z Panem Jezusem po Ziemi Świętej. Który z zawodników przeżył chwile zwątpienia, zaszył się w jaskini i czekał na śmierć?
Tobiasz
Św. Jan Apostoł
Eliasz
2. W hali sportowej zaczną się za chwilę zapasy. Zawodnicy mają różną wagę, ale to chyba niedopuszczalne, by z olbrzymem Goliatem walczył junior o wadze piórkowej- Dawid. Kto wygra?
Goliat
Dawid
Sędzia nie dopuści do nierównej walki
3.Robert Korzeniowski kręci się między Abrahamem i Mojżeszem. Cała trójka to świetni chodziarze. Mojżesz 40 lat szedł z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Abraham należał do plemion koczowniczych, czyli nieustannie wędrował. Korzeniowski nie wie, czy wytrzyma kondycyjnie z prorokami. Jeden z zawodników nie doszedł do mety, zatrzymał się na górze Nebo. Był to:
Korzeniowski
Abraham
Mojżesz
4. Św. Paweł wystartuje za chwilę w wielkiej gonitwie. Wśród zawodników są przedstawiciele królewskich i książęcych rodów. Ale św. Paweł wierzy w wygraną. Chociaż kiedyś spadł z konia, gdy jechał do Damaszku, ale potem bardzo się zmienił, czyli:
uwierzył, że Jezus to Syn Boży
przeszedł operację oczu
zmienił zawód
5. Otylia Jędrzejczak trenuje z Jonaszem i ze św. Piotrem. Opowiadają, kto ile czasu spędził bez przerwy w wodzie. Nie ma wątpliwości, co do zwycięzcy w tej kategorii, gdyż:
Otylia trenowała od dziecka
św. Piotr wygrał wyścigi z łodzią do Jezusa czekającego na brzegu
Jonasz spędził w brzuchu wielkiej ryby trzy dni
6.Robert Kubica stoi na torze wyścigowym i pokazuje swój pojazd św. Pawłowi i św. Krzysztofowi. Kiedyś ludzie musieli liczyć na konie lub na własne nogi. Teraz liczy się moc koni mechanicznych, taktyka, szybkość decyzji. Jednak każdy prowadzący potrzebuje opieki patrona kierowców, którym jest:
Św. Paweł
Św. Krzysztof
Św. Piotr
7. Adam Małysz z nartami w ręce podchodzi do wyciągu. Na szczycie już czeka na niego Abraham, który kiedyś w podskokach wracał z góry Moria. Który z nich skoczy dalej, nie wiadomo, ale pewne jest, że Abraham cieszył się wtedy, gdyż:
złożył syna Izaaka Panu Bogu w ofierze
mógł złożyć w ofierze baranka
Pan Bóg kazał mu szybko uciekać z góry Moria
8. Mateusz Kusznierewicz wystartuje za chwilę w regatach. Jacht przygotowany. Do startu zbliża się załoga Noego. Podpływa też łódka apostołów, która przetrzymała burzę na jeziorze. Która załoga miała zaszczyt gościć Pana Jezusa:
łódź apostołów
arka Noego
jacht Kusznierewicza
9. Na specjalnej bieżni odbędzie się wyścig osiołków! Publiczność już dopinguje te sympatyczne zwierzęta. Ustawia się oślica Barucha, która okazała się mądrzejsza od swego pana, stoi już osiołek z betlejemskiej stajni i osiołek z Niedzieli Palmowej. Które z tych zwierząt dostrzegło kiedyś anioła zagradzającego drogę:
osioł Barucha
osioł betlejemski
osioł z Niedzieli Palmowej

10. Spiker zapowiada start kajaków- dwójek bez sternika. Uśmiecha się św. Piotr i jego brat św. Andrzej. O wygranej marzą św. Jan i św. Jakub. Na trzecim torze wystartuje św. Mateusz i św. Bartłomiej. Celnik ma małe szanse z rybakiem, dlatego nie może wygrać załoga:
św. Piotra
św. Mateusza
św. Jana