Messi nie do zatrzymania

PAP

publikacja 02.11.2011 10:09

Lionel Messi strzelił wczoraj trzy bramki w meczu z Viktorią Pilzno. W sumie dla FC Barcelony zdobył już 202 gole.

Messi nie do zatrzymania Messiemu próbuje odebrać piłkę zawodnik Viktorii Pilzno Daniel Kolar PAP/EPA/FILIP SINGER

FC Barcelona pokonała Viktorię Pilzno 4:0 w czwartym meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterami spotkania w Pradze byli Lionel Messi i Victor Valdes. Argentyńczyk zdobył trzy bramki i przekroczył granicę 200 goli w barwach "Blaugrany". Obecnie ma ich 202 i do najskuteczniejszego w historii klubu Cesara Rodrigueza brakuje mu 33. W obecnej edycji LM ma już w dorobku sześć bramek.

Z kolei Valdes zachowując czyste konto przez 38 minut został bramkarzem z najdłuższą serią bez puszczonego gola. Do tej pory rekord Barcelony wynosił 824 minuty i należał od sezonu 1972/73 do Miguela Reiny, ojca bramkarza Liverpoolu i reprezentacji Hiszpanii Pepe Reiny. 29-letni Valdes wyśrubował go do 877 minut.