Puchar Pamięci Małego Powstańca

PAP

publikacja 03.08.2011 11:07

Młodzi piłkarze niemieckiej Fortuny Duesseldorf zwyciężyli w IV edycji turnieju "O Puchar Pamięci Małego Powstańca", który odbywał się w Warszawie na stadionie przy Konwiktorskiej. Polskie drużyny zajęły odległe lokaty.

W tym roku zagraniczne zespoły zdecydowanie zdystansowały rówieśników z warszawskich klubów. W finale dziesięciolatkowie z Niemiec pokonali Karpaty Lwów 4:2. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy z zespołu Vac VLSE, którzy wygrali 2:0 z FK Lwów.

W niedzielę i poniedziałek trwały mecze fazy grupowej z udziałem 11 zespołów, przeplatane jak zwykle licznymi atrakcjami dla zawodników i kibiców.

Np. w poniedziałkowy wieczór z młodymi piłkarzami zagrał pierwszy zespół warszawskiej Polonii. Na każdego dorosłego polonistę przypadło na murawie czterech młodych uczestników turnieju. Zdecydowana przewaga liczebna sprawiła, że 10-latkowie wygrali 2:0, a jedną z bramek z rzutu karnego zdobył najmłodszy uczestnik turnieju – pięcioletni Dominik Ciempa z angielskiego PSS Northampton.

Głównym organizatorem turnieju była Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest prezes honorowy Polonii Warszawa Jerzy Piekarzewski.