nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018
dodane 08.04.2008 14:52

Dokuczyć innej

W klasie jako jedna słucham innej muzyki, w tym religijnej. Mam też inne zainteresowania. To oczywiście bardzo śmieszy moich rówieśników, którzy dokuczają mi z tego powodu. Oni mają jednakowe upodobania. Na rekolekcjach bardzo przeszkadzali. Co robić? Inna

Gimnazjum to bardzo głupi wiek. Nastolatki bywają wówczas bardzo zakomplesione i boją się mieć swoje zdanie, raczej chcą się upodobnić do innych. Dlatego całe klasy ubierają się podobnie, słuchaja tej samej muzyki, kibicują tym samym drużynom. A jeśli ktoś się wyróżnia, to mu dokuczają.
Chociaż mu mogą zazdrościć, bo ich nie stać na coś własnego.

Nie martw się. Jesteś pewnie mądrą dziewczyną, wierzę, że przyjaciół znajdziesz w liceum. Miej dalej swoje zainteresowania. To bardzo wartościowe i cenne. Możesz lubić taką muzyke, jaką lubisz, to jest sprawa gustu. Nikomu nic do tego!
Twoi rówieśnicy nie przeżyli rekolekcji, stracili szanse i jeszcze Tobie zabrali mozliwość, bo przeszkadzali. Wiekszość z nich wyrośnie na dobrych ludzi, ale w okresie dorastania są głuptasami, zgrywusami.
Wiem, że Ci ciężko. Nie oceniaj ich jednak za surowo. Powtarzają opinie przeczytane w internecie, nie mają własnego zdania! Ale nie da ich się teraz przekonać, że dają sobą manipulować i że są mało tolerancyjni.
Ponieważ jesteś mądrzejsza, to bądź życzliwa i pobłażliwa. Rozwijaj dalej swoje zainteresowania! Może w rodzinie masz oparcie? Poczytaj psalmy, z których wiele porusza problem samotności wśród ludzi i niesprawiedliwych ataków.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 16:58
  łączna liczba komentarzy: 79
 • 2
  wierzchowskijan49
  ostatnia aktywność: 20.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 12
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 04.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 21
 • 5
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 24