nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

KAI/a

dodane 17.08.2011 09:52

Letnie Kino u Franciszkanów


Codzienne projekcje ambitnych i lżejszych filmów dla dzieci i dorosłych - to propozycja klasztoru franciszkanów w Chęcinach na dwa ostatnie tygodnie wakacji.

Letnie Kino ruszyło 15 sierpnia wieczorem projekcją „Próby ogniowej”, czyli amerykańskiego obrazu Alexa Kendricka. Dzisiaj – „Sekret jej oczu” reprezentujący kino argentyńskie.
Letnie Kino przy ul. Franciszkańskiej potrwa do 28 sierpnia. Codziennie kinomani mogą skorzystać z nowej propozycji, zawsze ok. godz. 20, po zapadnięciu zmroku, na dziedzińcu franciszkańskiego klasztoru.

„Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wieczorne pokazy filmowe. Chcemy zaprezentować kilkanaście obrazów polskich i zagranicznych, których być może niektórzy z nas jeszcze nie mieli okazji obejrzeć” – zaprasza o. Tomasz Pawlik. Zapewnia, że różnorodność gatunkowa repertuaru gwarantuje, iż każdy miłośnik kina znajdzie coś dla siebie.

W Letnim Kinie przeważają filmy amerykańskie, a wśród nich są filmy muzyczne, dramaty, komedie, filmy obyczajowe i familijne. Kino australijskie reprezentuje komedia romantyczna „Życie od kuchni” Scotta Hicksa, a polskie - cztery tytuły, m.in. „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, czy „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego. Wyświetlane będą także komedie i kreskówki dla dzieci.

Franciszkanie, po odzyskaniu zabudowań klasztornych wraz ze średniowiecznym kościołem (oddanych w 1970 r. na cele turystyczne), prowadzą przy kościele (poświęconym ponownie w 1997 r. przez bp. Kazimierza Ryczana) - działalność duszpasterską, mają także szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży. Przy klasztorze działa ponadto od 2004 r. Ośrodek Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano”. Powstał z inicjatywy franciszkanów, osób duchownych i świeckich zaangażowanych w pomoc ludziom uzależnionym. Jest prowadzony przez klasztor i wykwalifikowaną kadrę terapeutyczną w budynkach przyklasztornych z XVII w., zaadaptowanych do tego celu. W ośrodku prowadzona jest wyspecjalizowana terapia osób uzależnionych od narkotyków, realizowana w trybie stacjonarnym i długoterminowym.
« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: Dziś 12:43
  łączna liczba komentarzy: 12
 • 2
  Riri
  ostatnia aktywność: Dziś 19:19
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 3
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 4
  Dojrzewająca
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10