nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

KAI/a

dodane 11.03.2011 10:31

Rockowe Drogi Krzyżowe


Od pierwszego piątku Wielkiego Postu po raz kolejny rusza projekt Rockowa Droga Krzyżowa. Muzycy z zespołu Pandamusic zagrają w kościołach Lublina i innych miast.

Projekt powstał w 2003 roku, w poprzednich latach zespół grał pod nazwą Bejotte. Nabożeństwa, z początku skierowane głównie do młodzieży, z czasem znalazły odbiorców wśród osób w różnych wieku. Muzycy z Lublina grali nie tylko w kościołach Lubelszczyzny, ale także m.in. Krakowie i Rzeszowie. W tym roku po raz pierwszy zespół zaprosił do współpracy muzyków od lat obecnych na scenie chrześcijańskiej.

- Chcemy, aby to wydarzenie zmieniało serca, dawało nadzieję, pokazywało siłę miłości – wyjaśnia Renata Barańska-Gumieniak, liderka formacji grającej muzykę chrześcijańską.

Na nabożeństwo składa się 16 utworów muzycznych, ściśle powiązanych z tekstami rozważań każdej stacji Drogi Krzyżowej. Całość jest zróżnicowana muzycznie, od lekkich, akustycznych brzmień po wyraźne gitarowe riffy. Wszystkie utwory są autorstwa zespołu.

Dopełnieniem dla muzyki i tekstów rozważań, napisanych specjalnie na potrzeby projektu przez duszpasterza młodzieży ks. Adama Baba, jest prezentacja multimedialna zawierająca obrazy ilustrujące rozważane wydarzenia, ułatwiające medytację treści.

Pierwsze tegoroczne nabożeństwo odbędzie się w Lublinie w kościele na Poczekajce. Potem muzycy pojadą m.in. do Sejn.

Informacje o zespole można znaleźć na stronie internetowej: www.pandamusic.pl
« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: Dziś 08:31
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 3
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12
 • 4
  OlaGuga
  ostatnia aktywność: 24.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  ezer_kenegdo
  ostatnia aktywność: 25.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 16