nasze media Najnowszy numer MGN 02/2018

KAI/p

dodane 21.05.2010 15:22

Święcenia kapłańskie 69-latka


24 maja święcenia prezbiteratu przyjmie diakon Marian Klubiński. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ma on 69 lat, jest byłym wicewojewodą ciechanowskim i pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Do seminarium wstąpił jako emeryt i wdowiec.

O swej niecodziennej drodze do kapłaństwa opowiada w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej. Oto fragment:

KAI: Gdy większość rówieśników Księdza zastanawia się nad emeryturą, lub na niej odpoczywa, Ksiądz przygotowuje się do święceń kapłańskich – nowego etapu swego życia. Jak to się stało, że Ksiądz zaryzykował, po różnorodnych życiowych doświadczeniach, pójść za głosem powołania kapłańskiego?

Ks. dk Marian Klubiński:Kilka lat temu jeszcze byłem w bardzo szczęśliwej rodzinie i nigdy by mi do głowy nie przyszło, że uda się w moim życiu zrealizować powołanie kapłańskie, obudzone w młodości, w latach sześćdziesiątych. Wtedy, po zdanej maturze, wstąpiłem na trzy lata do seminarium sandomierskiego. Gdy zaś z niego wyszedłem i ożeniłem się, okazało się, że stanowimy wspaniałą rodzinę. A moja żona była okazem zdrowia i nigdy nie przypuszczałem, że może tak gwałtownie odejść z tego świata. Przyznam jednak, że gdy żyłem w związku małżeńskim, całe moje życie przez prawie czterdzieści lat było jakby utrwalaniem powołania. Miało to miejsce poprzez kontakty z ważnymi osobami duchownymi, czy też spotkanie muzealne w Ciechanowie, mające na celu rodzaj nowej ewangelizacji. Kiedy zmarła moja żona, po krótkiej, trwającej miesiąc chorobie, a ja zrozpaczony wracałem ze szpitala, słyszałem wewnętrzny głos: Nie buntuj się, to może jest ostatni moment, gdy będziesz mógł zrealizować swoje powołanie.
« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 18.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 66
 • 2
  ezer_kenegdo
  ostatnia aktywność: 25.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 16
 • 3
  pusiak
  ostatnia aktywność: 27.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: 19.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 14
 • 5
  kotek22
  ostatnia aktywność: 13.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 5