nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

kai/p

dodane 01.06.2009 10:49

Zjazd młodzieży we Lwowie


Pod hasłem „Wierzę w świętych obcowanie” odbył się 30 maja we Lwowie VIII archidiecezjalny zjazd młodzieży.

Po raz pierwszy wielka procesja młodych katolików z ziemi lwowskiej, tarnopolskiej, iwano-frankowskiej i z Bukowiny przeszła ulicami miasta od kościoła Matki Bożej Gromnicznej i kurii metropolitalnej do lwowskiej katedry, gdzie odbyło się przedstawienie grup parafialnych oraz wspólna modlitwa.

Odczytano list abp. Mieczysława Mokrzyckiego, który podkreślił, że „droga ku świętości zaczyna się już w momencie chrztu świętego. Przez ten sakrament zostajemy przecież włączeni w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, wprowadzeni na drogę ku świętości.

Arcybiskup Mokrzycki wezwał młodzież, by szła za Chrystusem ze świadomością, że towarzyszą jej w tej drodze święci patronowie.

Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Leon Mały, który wygłosił homilię w trzech językach: po polsku, po ukraińsku i po rosyjsku. Uczestnicy VIII archidiecezjalnego zjazdu młodzieży modlili się również w tych językach ojczystych oraz po łacinie. Po zakończeniu liturgii w pałacu kultury im. Pietruszewicza odbył się koncert zespołów i grup muzycznych młodzieży archidiecezji lwowskiej.
« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 18:05
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: Dziś 08:31
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 19.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 54
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 5
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12