nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

kai/p

dodane 01.06.2009 10:47

Marsz dla Życia i Rodziny


Po raz czwarty ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny - manifestacja poszanowania dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz wartości małżeństwa i rodziny jako najlepszego miejsca rozwoju dla dzieci. Mimo ulewnego deszczu 31 maja w marszu uczestniczyło ok. 2 tys. osób.

W tym roku głównym hasłem Marszu były słowa: „W kryzysie stawiam na rodzinę”.
Krótko po godz. 12.00 Marsz ruszył ulicą Nowy Świat u zbiegu ul. Foksal i Chmielnej. Mimo burzy i ulewnego deszczu, wzięło w nim udział ok. 2 tys. osób: wielopokoleniowych rodzin z dziećmi i młodzieży oraz przedstawicieli organizacji działających na rzecz obrony życia i rodziny. Wśród uczestników byli członkowie m.in. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Rycerzy Kolumba, Ogniska Świętej Rodziny z Łomianek.

Na czele szła młodzieżowa orkiestra dęta w charakterystycznych żółtych strojach. Swoje transparenty niosły liczne organizacje prorodzinne i prolife z całej Polski i zagranicy. Przybyli m.in. goście z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Słowacji. Manifestantom towarzyszyła jedyna w Polsce orkiestra dudów szkockich „Pipes & Drums” z Częstochowy.
Następnie Marsz przeszedł przez Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską i zakończył się w Ogrodzie Krasińskich, gdzie odbył się piknik rodzinny.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik