nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

Radio Watykańskie/k

dodane 12.05.2008 08:54

Odkryjmy piękno naszego chrztu w Duchu Świętym - wzywa papież

Do odkrywania obecności Ducha Świętego we własnym życiu wezwał chrześcijan Benedykt XVI podczas południowego spotkania na Placu św. Piotra.

Przypomniał, że Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona jest w miejsce żydowskiego święta Przymierza, zawartego przez Boga z narodem wybranym na Synaju. Chrześcijanie obchodzą ją 50 dni po święcie Paschy, gdyż to właśnie wówczas Duch Święty zstąpił na apostołów zebranych w wieczerniku.

To obfite wylanie łaski stanowi ukoronowanie całej misji Jezusa Chrystusa. Jest szczególnym chrztem Kościoła, rozpoczynającego od Jerozolimy swą misję – powiedział Benedykt XVI.

Papież wskazał na dwa nierozłączne wymiary chrztu w Duchu Świętym: osobisty – poszczególnych wiernych – i wspólnotowy – całego Kościoła.

„Duch namaszcza osobę, czyniąc ją równocześnie żywym członkiem Mistycznego Ciała Chrystusa, uczestnikiem misji świadectwa o Jego miłości – powiedział Papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Regina caeli. – Dokonuje się to poprzez sakramenty chrześcijańskiego wtajemniczenia: Chrzest i Bierzmowanie. W orędziu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży 2008 zachęciłem młodych do ponownego odkrycia obecności Ducha Świętego w ich życiu, a, co za tym idzie, do odkrycia wagi tych sakramentów. Dzisiaj chciałbym rozszerzyć to zaproszenie na wszystkich: odkryjmy, drodzy bracia i siostry, piękno naszego chrztu w Duchu Świętym; zdajmy sobie sprawę z naszego Chrztu i naszego Bierzmowania, stanowiących stale czynne źródła łaski”.

« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 14:18
  łączna liczba komentarzy: 23
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: 23.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 19.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 54
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 5
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12