nasze media Najnowszy numer MGN 02/2018

PAP/k

dodane 10.12.2007 09:12

Gitara elektryczna może stroić się sama

Gitara elektryczna może stroić się sama. Pierwsze takie instrumenty już od piątku znajdą się w sprzedaży. Produkuje je firma Gibson, która ma nadzieję, że nowość przyjmie się na rynku. Szczególnie liczy na klientów w Japonii.

Firma Gibson ocenia, że samostrojąca się gitara będzie szczególnie użyteczna dla początkujących muzyków, którym strojenie sprawia trudność.

Zdaniem japońskiego muzyka Ichiro Tanaki, który przetestował gitarę w tokijskim biurze Gibsona, może się to przydać także profesjonalistom. Jeżeli na część koncertu potrzebne jest specjalne przestrojenie gitary, muzyk nie będzie musiał zmieniać instrumentu.

W gitarze Gibsona stroik będzie zaprogramowany na sześć typów strojenia - odpowiednich do grania różnych rodzajów muzyki. Urządzenie pozwala też na zarejestrowanie i odtwarzanie indywidualnego strojenia - które wcześniej muzyk musi ustawić ręcznie.

Firma chce na całym świecie sprzedać 4 tys. samostrojących się gitar z pierwszej - limitowanej serii. Z tego 10 proc., powinni kupić klienci w samej Japonii.

"Roboty i automaty są w Japonii bardzo popularne, ponieważ jest to coś, co odpowiada naszemu obecnemu tempu rozwoju. Ta technologia przemawia do Japończyków" - powiedział prezes japońskiej filii Gibsona Yasuhiko Iwanade.

« 1 »

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 18.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 66
 • 2
  ezer_kenegdo
  ostatnia aktywność: 25.11.2017
  łączna liczba komentarzy: 16
 • 3
  pusiak
  ostatnia aktywność: 27.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  sorcier
 • 5
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 14:48
  łączna liczba komentarzy: 14