nasze media Mały Gość 04/2024

Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 03.05.2017 09:56

Arka zwycięska

Arka wygrała 2:1 po dogrywce w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

To drugi puchar w historii klubu. Lech z kolei trzeci raz z rzędu przegrał finał. W regulaminowym czasie gry było 0:0. Lech poprzednie finały przegrywał z Legią. Dla Arki walka o taka stawkę była sporym wydarzeniem, ponieważ ostatni raz o krajowe trofeum walczyli w 1979 roku. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie dogrywki. Dwa gole dla Arki strzelili Siemaszko głową i chwilę później Zarandia po akcji na skrzydle. Trałka strzelił dla Lecha kontaktowego gola, ale Arce udało się donieść wynik do końcowego gwizdka. Na trybunach kibice zorganizowali piękną oprawę, a wszystko przebiegało pokojowo, ponieważ obie grupy fanów się przyjaźnią.