nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

Teresa Sosenko

dodane 03.01.2017 11:06

Jasełka w szkole w Wyżnicy

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W niedzielę 28 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wyżnicy młodzież szkolna przedstawiła Jasełka. Wśród zaproszonych gości, których przywitała i przedstawiła dyrektor Szkoły pani Ewa Głusiec, był też obecny ks. Andrzej z Parafii Św. Józefa w Kraśniku.

Jasełka w wykonaniu uczniów klas od II do VI wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami i przed szkolnymi kolegami. Salę zdobiła piękna dekoracja, którą przygotowała pani Elżbieta Pawlasek. Rozgwieżdżone niebo, baranki i ognisko a z boku mała Betlejemska Szopka. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Misterne Jasełka Bożonarodzeniowe dotyczyły losów Świętej Rodziny, jak również ludzi, którzy się z nią zetknęli. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Jasełka przygotowała i nad wszystkim czuwała pani Bożena Bonecka. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Płecha. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Po udanym występie dyrektor szkoły pani Ewa

Głusiec pogratulowała aktorom świetnego przedstawienia i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

     

 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 14:18
  łączna liczba komentarzy: 23
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: 23.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 19.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 54
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 5
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12