Sportowy rok 2017

dodane 30.12.2016 10:40

PAP/p

2017 to nie jest rok olimpijski. Nie zabraknie jednak ciekawych imprez sportowych. Oto Szczegóły.

Sportowy rok 2017   PAP/EPA/ANGELIKA WARMUTH Początek roku to emocje w Turnieju Czterech Skoczni

B I A T H L O N
---------------
         PŚ
  5-8.01 Oberhof/Niemcy
11-15.01 Ruhpolding/Niemcy
19-22.01 Anterselva/Włochy
  2-5.03 PyeongChang/Korea Płd.
 9-12.03 Tiumeń/Rosja
17-19.03 Oslo-Holmenkollen/Norwegia

25-29.01 ME (Duszniki Zdrój)
 9-19.02 MŚ (Hochfilzen/Austria)

B I E G  N A  O R I E N T A C J Ę
---------------------------------
    1-2.04 MP w rowerowej jeździe - sztafety dwuzmianowe (Nawojowa)
      8.04 MP w biegu długodystansowym (Wzgórza Dylewskie)
     13.05 MP w rowerowej jeździe - dystans długi (Załęcze Małe)
      3.06 MP w sprincie i sztafecie sprinterskie (Lublin)
29.06-9.07 MŚ seniorów (Tartu/Estonia)
  10-16.07 MŚ w orientacji precyzyjnej (Birstonas/Litwa)
29.07-5.08 ME w jeździe rowerowej (Orleans/Francja)
  19-27.08 MŚ w rowerowej jeździe seniorów i juniorów (Wilno/Litwa)
  23-24.09 MP w klasycznym i sztafetowym biegu (Puszcza Darżlubska)
    7-8.10 MP w nocnym i średniodystansowym biegu (Jelenia Góra)

B O B S L E J E
---------------
    2-8.01 PŚ (Altenberg/Niemcy)
   9-15.01 PŚ (Winterberg/Niemcy)
     14.01 PE (St. Moritz/Szwajcaria)
  16-22.01 PŚ (St. Moritz/Szwajcaria)
  21-22.01 PE (Winterberg/Niemcy)
  23-29.01 PŚ (Koenigssee/Niemcy)
  27-29.01 MŚ juniorów (Winterberg/Niemcy)
  27-29.01 PE (Winterberg/Niemcy)
30.01-5.02 PŚ (Innsbruck/Austria)
  13-26.02 MŚ (Koenigssee/Niemcy)
  13-19.03 PŚ (PyeongChang/Korea Płd.)

B O K S
-------
23-26.03 MP kobiet (miejsce do ustalenia)
  4-9.04 MP (miejsce do ustalenia)
  2-7.05 Turniej im. Feliksa Stamma (miejsce do ustalenia)
14-25.06 ME (miejsce do ustalenia)
22-30.09 MŚ (Hamburg/Niemcy)

B R Y D Ż  S P O R T O W Y
--------------------------
  28-30.04 Międzynarodowe MP Par Mikst (Warszawa)
30.04–3.05 Międzynarodowe MP Par Open (Warszawa)
  10-24.06 Otwarte ME (Montecatini Terme/Włochy)
  12-27.08 Drużynowe MŚ (Lyon/Francja)

F O R M U Ł A 1
---------------
26.03 GP Australii/Melbourne
 9.04 GP Chin/Szanghaj
16.04 GP Bahrajnu/Sakhir
30.04 GP Rosji/Soczi
14.05 GP Hiszpanii/Barcelona
28.05 GP Monako/Monte Carlo
11.06 GP Kanady/Montreal
25.06 GP Azerbejdżanu/Baku
 9.07 GP Austrii/Spielberg
16.07 GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
30.07 GP Węgier/Budapeszt
27.08 GP Belgii/Spa-Francorchamps
 3.09 GP Włoch/Monza
17.09 GP Singapuru/Marina Bay
 1.10 GP Malezji/Sepang
 8.10 GP Japonii/Suzuka
22.10 GP USA/Austin
29.10 GP Meksyku/Mexico City
12.11 GP Brazylii/Sao Paulo (niepotwierdzony)
26.11 GP Abu Zabi Zjednoczone Emiraty Arabskie/Yas Marina

G I M N A S T Y K A  
--------------------
  19-20.02 PŚ w skokach na trampolinie (Baku/Azerbejdżan)
  17-19.03 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Stuttgart/Niemcy)
    7-9.04 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Pesaro/Włochy)
    7-9.04 PŚ w akrobatyce sportowej (Puurs/Belgia)
  19-23.04 ME w gimnastycznym wieloboju (Kluż Napoca/Rumunia)
    5-7.05 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Sofia/Bułgaria)
  18-21.05 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Osijek/Chorwacja)
  19-21.05 ME w gimnastyce artystycznej - indywidualne (Budapeszt/Węgry)
    1-4.06 MP seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej (miejsce do ustalenia)
  11-13.08 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Kazań/Rosja)
30.08-3.09 MŚ w gimnastyce artystycznej (Pesaro/Włochy)
  29-30.09 PŚ w skokach na trampolinie (Loule/Portugalia)
    2-8.10 MŚ w gimnastycznym wieloboju (Montreal/Kanada)
   8-10.10 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Szombathely/Węgry)
  19-22.10 ME w akrobatyce sportowej (Rzeszów)
   9-12.11 MŚ w skokach na trampolinie (Sofia/Bułgaria)
  23-25.11 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Cottbus/Niemcy)

G O L F
-------
11-14.05 MP Match Play (Konopiska k/Częstochowy)
  1-4.06 Klubowe MP (Sobienie Królewskie k/Warszawy)
28-30.06 ME amatorów mężczyzn (Wlk. Brytania)
11-15.07 Drużynowe ME amatorów – kobiety (Portugalia)
26-29.07 ME amatorów – kobiety (Szwajcaria)
18-20.08 Międzynarodowe MP mężczyzn i kobiet (Postołowo k/Pruszcza Gdańskiego)
  6-8.10 PZG Masters (Pomiechówek)

H O K E J  NA  L O D Z I E
--------------------------
    8-14.01 MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Katowice)
 31.03-7.04 MŚ elity kobiet (Plymouth/USA)
    8-14.04 MŚ Dywizji 1B kobiet (Katowice)
   13-23.04 MŚ elity do lat 18 (Poprad i Nowa Wieś Spiska/Słowacja)
   15-21.04 MŚ Dywizji 1B do lat 18 (Bled/Słowenia)
   22-28.04 MŚ Dywizji 1A (Kijów/Ukraina)
    5-21.05 MŚ elity (Kolonia/Niemcy i Paryż/Francja)

H O K E J  NA  T R A W I E
--------------------------
13-15.01 Halowe młodzieżowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Lizbona/Portugalia)
20-22.01 Halowe młodzieżowe ME kobiet z udziałem reprezentacji Polski (Wiedeń/Austria)
 4-12.02 2. runda Ligi Światowej kobiet (eliminacje do MŚ 2018) z udziałem reprezentacji
         Polski (Walencja/Hiszpania)
10-12.02 Halowy Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń/Austria)
11-19.03 2. runda Ligi Światowej mężczyzn (eliminacje do MŚ 2018) z udziałem reprezentacji
         Polski (Belfast/Irlandia Płn.)
14-17.04 1/8 finału i ćwierćfinały LM z udziałem Grunwaldu Poznań (Eindhoven/Holandia)
  3-4.06 Final Four LM (miejsce do ustalenia)
16-22.07 Młodzieżowe ME drugiej dywizji kobiet z udziałem reprezentacji Polski
         (Hradec Kralove/Czechy)
16-22.07 Młodzieżowe ME drugiej dywizji mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski
         (Sankt Petersburg/Rosja)
 6-12.08 ME kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Cardiff/W.Brytania)
18-27.08 ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Amsterdam/Holandia)
  6-8.10 1. runda LM (miejsce do ustalenia)

J E Ź D Z I E C T W O
---------------------
  22-26.02 Finał PŚ w powożeniu (Goeteborg/Szwecja)
    3-5.03 Finał PŚ w woltyżerce (Dortmund/Niemcy)
27.03-2.04 Finał PŚ w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu (Omaha/USA)
   9-11.06 MP młodych jeźdźców w WKKW (Jaroszówka)
  16-18.06 MP juniorów w WKKW (Kwieki)
30.06-2.07 MP w WKKW (Baborówko)
  19-23.07 ME młodych jeźdźców i juniorów w WKKW (Millstreet/Irlandia)
  21-23.07 MP D1 w powożeniu (Bogusławice)
    2-6.08 ME młodych jeźdźców i juniorów w woltyżerce (Ebreichsdorf/Austria)  
    2-6.08 MŚ młodych jeźdźców w ujeżdżeniu (Ermelo/Holandia)
   8-13.08 ME pony w skokach, ujeżdżeniu i WKKW (Kaposvar/Węry)
   8-13.08 ME młodych jeźdźców w skokach (Samorin/Słowacja)
  10-13.08 MP młodych koni - skoki (Drzonków)
  15-20.08 ME pony w powożeniu (Minden/Niemcy)
  17-20.08 ME w WKKW (Strzegom)
  20-21.08 ME w rajdach długodystansowych seniorów i młodych jeźdźców (Bruksela/Belgia)
  22-27.08 ME w skokach, ujeżdżeniu i powożeniu - czwórki (Goeteborg/Szwecja)
  24-27.08 MP D2 - powożenie (Ptakowice)
30.08-3.09 ME w ujeżdżeniu U25 (Lamprechtshausen/Austria)
31.08-3.09 MP w skokach, MP młodych jeźdźców i juniorów w ujeżdżeniu, MP w WKKW - kuce (Strzegom)
    1-3.09 MP w rajdach seniorzy, młodzi jeźdźcy i juniorzy (Dolina Gawora)
  20-24.09 MŚ w powożeniu - dwójki (Lipica/Słowenia)
  21-24.09 MŚ w skokach młodych jeźdźców (Lanaken/Belgia)
  22-24.09 MŚ młodych jeźdźców i juniorów w rajdach długodystansowych (Werona/Włochy)
28.09-1.10 MP młodych koni - ujeżdżenie i powożenie (Strzegom)
  19-22.10 MŚ młodych koni w WKKW (Le Lion d’Angers/Francja)

J U D O
-------
  11-12.02 Grand Slam (Paryż/Francja)
  24-26.02 Grand Prix (Duesseldorf/Niemcy)
    4-5.03 PŚ mężczyzn (Warszawa)
    4-5.03 PŚ kobiet (Praga/Czechy)
  10-12.03 Grand Slam (Baku/Azerbejdżan)
31.03-2.04 Grand Prix (Tbilisi/Gruzja)
    7-9.04 Grand Prix (Samsun/Turcja)
  20-23.04 ME (Warszawa)
  12-14.05 Grand Prix (Ałmaty/Kazachstan)
  20-21.05 PE kadetów (Bielsko-Biała)
  19-21.06 Grand Slam (Jekaterynburg/Rosja)
30.06-2.07 ME kadetów (Kowno/Litwa)
30.06-2.07 Grand Prix (Hohhot/Chiny)
    8-9.07 PE juniorów (Gdynia)
   9-13.08 MŚ kadetów (Santiago/Chile)
28.08-3.09 MŚ (Budapeszt/Węgry)
  15-17.09 ME juniorów (Maribor/Słowenia)
  22-24.09 Grand Prix (Zagrzeb/Chorwacja)
29.09-1.10 Grand Prix (Taszkent/Uzbekistan)
  18-22.10 MŚ juniorów (Korea Płn.)
  27-29.10 Grand Slam (Abu Zabi/ZEA)
  11-12.11 Młodzieżowe ME (Podgorica/Czarnogóra)
    1-3.12 Grand Slam (Tokio/Japonia)

K A J A K A R S T W O
---------------------
           klasyczne
  19-21.05 PŚ Montemor-o-Velho/Portugalia
  26-28.05 PŚ Szeged/Węgry
    2-4.06 PŚ Belgrad/Serbia
  27-30.07 MŚJ i U-23 Pitesti/Rumunia
  23-27.08 MŚ Racice/Czechy

           górskie
    1-4.06 ME Tacen/Słowenia
  16-18.06 PŚ Praga/Czechy
  23-25.06 PŚ Augsburg/Niemcy
    1-2.07 PŚ Markleeberg/Niemcy
  18-23.07 MŚJ i U-23 Bratysława/Słowacja
    1-3.09 PŚ Ivrea/Włochy
   8-10.09 PŚ Seu d'Urgell/Hiszpania
27.09-1.10 MŚ Pau/Francja

K I C K B O X I N G
-------------------
24-26.02 MP Low kick (miejsce do ustalenia)
10-12.03 MP K-1 Rules (miejsce do ustalenia)
24-26.03 MP Kick Light (miejsce do ustalenia)
 7-09.04 MP Full Contact (miejsce do ustalenia)
12-14.05 MP Pointfighting i Light Contact (miejsce do ustalenia)
 2-10.09 ME juniorów i kadetów (Skopje/Macedonia)
25-30.09 MŚ K-1, Low Kick, Light Contact (Fortaleza/Brazylia)
19-25.11 MŚ Pointfighting, Full Conctact, Kick Light (Budapeszt/Węgry)

K O L A R S T W O
------------------
            szosa
   17-22.01 Tour Down Under/Australia
      29.01 Cadel Evans Great Ocean Road Race/Australia
    6-10.02 Dookoła Kataru
   23-26.02 Abu Dhabi Tour
      25.02 Omloop Het Nieuwsblad/Belgia
       4.03 Strade Bianche/Włochy
    5-12.03 Paryż-Nicea         
    8-14.03 Tirreno-Adriatico        
      18.03 Mediolan-San Remo           
   20-26.03 Dookoła Katalonii
      22.03 Dwars Door Vlaanderen/Belgia           
      24.03 Grand Prix E3 - Harelbeke/Belgia
      26.03 Gandawa-Wevelgem        
       2.04 Dookoła Flandrii
     3-8.04 Dookoła Kraju Basków           
       9.04 Paryż-Roubaix         
      16.04 Amstel Gold Race/Holandia
   18-23.04 Dookoła Turcji
      19.04 Strzała Walońska        
      23.04 Liege-Bastogne-Liege        
   25-30.04 Tour de Romandie
       1.05 Eschborn-Frankfurt
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
       2.05 Memoriał Romana Siemińskiego
     5-7.05 CCC Tour - Grody Piastowskie
    5-28.05 Giro d'Italia
      13.05 Wyścig Wyszehradzki - Grand Prix Polski
   14-20.05 Dookoła Kalifornii
     1-4.06 Szlakiem Walk Majora "Hubala"
    4-11.06 Criterium du Dauphine
    9-11.06 Małopolski Wyścig Górski
   10-18.06 Dookoła Szwajcarii
      17.06 Grand Prix Doliny Baryczy - Memoriał Grundmana i Wizowskiego
      18.06 Korona Kocich Gór
   22-25.06 MP (Gdynia)
 28.06-1.07 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
    1-23.07 Tour de France
   26-29.07 Dookoła Mazowsza
      29.07 Clasica San Sebastian
 29.07-4.08 Tour de Pologne
      30.07 Prudential RideLondon-Surrey Classic
     2-6.08 ME (Herning/Dania)
       6.08 Memoriał Stanisława Królaka
    7-13.08 Eneco Tour
      12.08 Memoriał Henryka Łasaka
      13.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
      19.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej
19.08-10.09 Vuelta a Espana
      20.08 Szlakiem Wielkich Jezior
      20.08 Cyclassics Hamburg
      27.08 Bretagne Classic - Ouest France
       8.09 Grand Prix Quebecu
      10.09 Grand Prix Montrealu
   17-24.09 MŚ (Bergen)
       7.10 Giro di Lombardia          

            przełaje
      15.01 PŚ Fiuggi/Włochy
      22.01 PŚ Hoogerheide/Holandia
   28-29.01 MŚ Bieles/Luksemburg

            tor
   17-19.02 PŚ Cali/Kolumbia
   25-26.02 PŚ Los Angeles/USA
   12-16.04 MŚ Hongkong
   19-22.10 ME Berlin/Niemcy

            górskie
   20-21.05 PŚ Nove Mesto/Czechy
   27-28.05 PŚ Albstadt/Niemcy
     1-2.07 PŚ Vallnord/Andora
     8-9.07 PŚ Lenzerheide/Szwajcaria
   27-30.07 ME Stambuł/Turcja
     5-6.08 PŚ Mont-Sainte-Anne/Kanada
   26-27.08 PŚ Val di Sole/Włochy
    5-10.09 MŚ Cairns/Australia

K O S Z Y K Ó W K A
--------------------
   27-29.01 Turniej finałowy (Final Six) PP kobiet (Kraków)
   16-19.02 Turniej finałowy (Final Eight) PP mężczyzn (Warszawa)
   14-16.04 Turniej finałowy (Final Four) Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)
   28-30.04 Turniej finałowy (Final Four) LM FIBA mężczyzn (miejsce do ustalenia)
   19-21.05 Turniej finałowy (Final Four) Euroligi mężczyzn (Stambuł/Turcja)
   16-25.06 ME kobiet bez udziału Polski (Praga, Hradec Kralove/Czechy)
31.08–17.09 ME mężczyzn z udziałem Polski (Kluż-Napoka/Rumunia, Helsinki/Finlandia,
            Tel Awiw/Izrael, Stambuł/Turcja)

L E K K O A T L E T Y K A
-------------------------
  28-29.01 Mecz wielobojowy Czechy-Hiszpania-Francja-W.Brytania, Polska (Praga/Czechy)
     10.02 Halowy mityng Copernicus Cup (Toruń)
  11-13.02 Halowe MP U18 i U20 (Toruń)
     16.02 Międzynarodowy halowy mityng Łódź 2017 (Łódź)
  18-19.02 Halowe MP (Toruń)
    3-5.03 Halowe ME (Belgrad/Serbia)
  11-12.03 PE w rzutach (Las Palmas de Gran Canaria/Hiszpania)
  11-12.03 MP w biegach przełajowych (Jelenia Góra)
  18-25.03 Halowe MŚ weteranów (Daegu/Korea Płd.)
      2.04 MP kobiet w maratonie (Dębno)
    8-9.04 MP w biegu 24-godzinnym (Łódź)
  22-23.04 MŚ sztafet (Nassau/Bahamy)
     23.04 MP mężczyzn w maratonie/Orlen Warsaw Marathon (Warszawa)
      5.05 Diamentowa Liga (Dauha/Katar)
     13.05 Diamentowa Liga (Szanghaj/Chiny)
     20.05 Memoriał Zygmunta Szelesta (Warszawa)
     21.05 PE w chodzie sportowym (Podiebrady/Czechy)
     27.05 Międzynarodowy mityng skoku o tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego (Żary)
     27.05 Diamentowa Liga (Eugene/USA)
      2.06 Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (Bydgoszcz)
    3-4.06 MP w wielobojach (miejsce do ustalenia)
    3-4.06 Opolski Festiwal Skoków (Opole)
      4.06 Tyczka na Molo (Sopot)
      8.06 Diamentowa Liga (Rzym/Włochy)
     10.06 Memoriał Józefa Żylewicza (Gdańsk)
     14.06 Memoriał Janusza Kusocińskiego (miejsce do ustalenia)
     15.06 Diamentowa Liga (Oslo/Norwegia)
     18.06 Diamentowa Liga (Sztokholm/Szwecja)
  24-25.06 Drużynowe ME - Superliga (Lille/Francja)
      1.07 Diamentowa Liga (Paryż/Francja)
    1-2.07 MP U23 (Suwałki)
    1-2.07 Drużynowe ME w wielobojach – Superliga (Tallinn/Estonia)
      6.07 Diamentowa Liga (Lozanna/Szwajcaria)
    7-9.07 MP U20 (Toruń)
      8.07 ME w biegach górskich (Kamnik/Słowenia)
      9.07 Diamentowa Liga (Londyn/W.Brytania)
  12-16.07 MŚ U18 (Nairobi/Kenia)
  13-16.07 ME U23 (Bydgoszcz)
     16.07 Diamentowa Liga (Rabat/Maroko)
     19.07 Festiwal rzutów im. Kamili Skolimowskiej (Władysławowo)
  20-23.07 ME U20 (Grosseto/Włochy)
     21.07 Diamentowa Liga (Monaco/Monako)
  21-23.07 MP (Białystok)
25.07-5.08 ME weteranów (Aarhus/Dania)
   4-13.08 MŚ (Londyn/W.Brytania)
     16.08 GP Sopotu im. Janusza Sidły (Sopot)
     17.08 Międzynarodowy mityng im. W. Komara i T. Ślusarskiego (Międzyzdroje)
     18.08 Memoriał Kamili Skolimowskiej (Warszawa)
     20.08 Diamentowa Liga (Birmingham/W.Brytania)
     24.08 Diamentowa Liga (Zurych/Szwajcaria)
      1.09 Diamentowa Liga (Bruksela/Belgia)
      3.09 MP w półmaratonie (Piła)
     10.12 ME w biegach przełajowych (Samorin/Słowacja)

Ł U C Z N I C T W O
-------------------
20-21.01 HPŚ (Nimes/Francja)
10-12.02 HPŚ (Las Vegas/USA)
16-21.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
 6-11.06 PŚ (Antalya/Turcja)
20-25.06 PŚ (Salt Lake City/USA)
 8-13.08 PŚ (Berlin/Niemcy)
12-17.09 Parałucznicze MŚ (Pekin/Chiny)
15-22.10 MŚ (Meksyk)
  1-3.12 Halowy PŚ (Bangkok/Tajlandia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E
--------------------------------------
  25-29.01 ME (Ostrawa/Czechy)
  14-19.02 Mistrzostwa Czterech Kontynentów (Korea Płd.)
29.03-1.04 MŚ (Helsinki/Finlandia)
  20-24.04 Drużynowe MŚ świata (Tokio/Japonia)
   7-10.12 GP – finał (Japonia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E
------------------------------------
         tor długi
  6-8.01 ME (Heerenveen/Holandia)
27-29.01 PŚ (Berlin/Niemcy)
 9-12.02 MŚ na dystansach (Gangneung/Korea Płd.)
17-19.02 MŚ juniorów (Helsinki/Finlandia)
25-26.02 MŚ w sprincie (Calgary/Kanada)
  4-5.03 Wielobojowe MŚ (Hamar/Norwegia)
10-12.03 PŚ (Czelabińsk/Rosja)

         short track
13-15.01 ME (Turyn/Włochy)
27-29.01 MŚJ (Innsbruck/Austria)
  3-5.02 PŚ (Drezno/Niemcy)
10-12.02 PŚ (Mińsk/Białoruś)
10-12.03 MŚ (miejsce do ustalenia)

M O T O C Y K L E
-----------------
      MŚ
26.03 GP Kataru (Dauha)
 9.04 GP Argentyny (Termas de Rio Hondo)
23.04 GP Ameryk (Austin/USA)
 7.05 GP Hiszpanii (Jerez)
21.05 GP Francji (Le Mans)
 4.06 GP Włoch (Florencja)
11.06 GP Katalonii (Barcelona/Hiszpania)
25.06 GP Holandii (Assen)
 2.07 GP Niemiec (Chemnitz)
 6.08 GP Czech (Brno)
13.08 GP Austrii (Spielberg)
27.08 GP W. Brytanii (Silverstone)
10.09 GP San Marino (Rimini/Włochy)
24.09 GP Aragonii (Alcaniz/Hiszpania)
15.10 GP Japonii (Motegi)
22.10 GP Australii (Phillip Island)
29.10 GP Malezji (Sepang)
12.11 GP Walencji (Hiszpania)

N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E
----------------------------------------
 7-19.02 MŚ St. (Moritz/Szwajcaria)
 6-14.03 MŚ juniorów (Aare/Szwecja)
20-22.03 MP (Szczyrk)

         PŚ
  3-5.01 Zagrzeb/Chorwacja
  7-8.01 Maribor/Słowenia
  7-8.01 Adelboden/Szwajcaria
   10.01 Flachau/Austria
13-15.01 Wengen/Szwajcaria
14-15.01 Altenmarkt-Zauchensee/Austria
20-22.01 Kitzbuehel/Austria
21-22.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy
   24.01 Plan de Corones/Włochy
   24.01 Schladming/Austria
28-29.01 Cortina d'Ampezzo/Włochy
28-29.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy
   31.01 Sztokholm/Szwecja
24-26.02 Kvitfjell/Norwegia
25-26.02 Crans-Montana/Szwajcaria
  4-5.03 Jeongseon/Korea Płd.
  4-5.03 Kranjska Gora/Słowenia
10-11.03 Squaw Valley/USA
15-19.03 Aspen/USA

N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E
----------------------------------------
22.02-5.03 MŚ w konkurencjach klasycznych (Lahti/Finlandia)

         PŚ - biegi
    1.01 Val Muestair/Szwajcaria - TdS
  3-4.01 Oberstdorf/Niemcy - TdS
    6.01 Dobbiaco/Włochy - TdS
  7-8.01 Val di Fiemme/Włochy - TdS
14-15.01 Dobbiaco/Włochy
21-22.01 Ulricehamn/Szwecja
28-29.01 Falun/Szwecja
  3-5.02 PyeongChang/Korea Płd.
18-19.02 Otepaeae/Estonia
    8.03 Drammen/Norwegia
11-12.03 Oslo/Norwegia
16-19.03 Tiumeń/Rosja - finał

      PŚ - skoki
 1.01 Ga-Pa/Niemcy - TCS
 4.01 Innsbruck/Austria - TCS
 6.01 Bischofshofen/Austria - TCS
14.01 Wisła
15.01 Wisła
21.01 Zakopane - drużynowy
22.01 Zakopane
28.01 Willingen/Niemcy - drużynowy
29.01 Willingen/Niemcy
 4.02 Oberstdorf/Niemcy - loty
 5.02 Oberstdorf/Niemcy - loty
11.02 Sapporo/Japonia
12.02 Sapporo/Japonia
15.02 PyeongChang/Korea Płd.
16.02 PyeongChang/Korea Płd.
11.03 Oslo/Norwegia - drużynowy - Turniej Nordycki
12.03 Oslo/Norwegia - TN
14.03 Lillehammer/Norwegia - TN
16.03 Trondheim/Norwegia - TN
18.03 Vikersund/Norwegia - loty; drużynowy - TN
19.03 Vikersund/Norwegia - loty - TN
24.03 Planica/Słowenia) - loty
25.03 Planica/Słowenia - loty; drużynowy
26.03 Planica/Słowenia - loty

         PŚ - kombinacja norweska
  7-8.01 Lahti/Finlandia
13-15.01 Val di Fiemme/Włochy
21-22.01 Chaux-Neuve/Francja
27-29.01 Seefeld/Austria
  4-5.02 PyeongChang/Korea Płd.
10-11.02 Sapporo/Japonia
   11.03 Oslo/Norwegia
   15.03 Trondheim/Norwegia
18-19.03 Schonach/Niemcy

P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y
--------------------------------------
  23-27.02 PŚ (Los Angeles/USA)
  21-25.03 PŚ (Kair/Egipt)
    4-8.05 PŚ (Kecskemet/Węgry)
  25-29.05 PŚ (Drzonków)
  23-25.06 PŚ - finał (Druskienniki/Litwa)
24.06–3.07 ME juniorów (Barcelona/Hiszpania)
  17-24.07 ME (Mińsk/Białoruś)
   4-12.08 MŚ juniorów (Szekesfehervar/Węgry)
  21-28.08 MŚ (Kair/Egipt)

P I Ł K A  N O Ż N A
--------------------
       9.01 Gala "The Best FIFA Football Awards" - przyznanie tytułu m.in. dla najlepszego
            piłkarza świata (Zurych/ Szwajcaria)
 14.01-5.02 Puchar Narodów Afryki (Gabon)
      28.02 Losowanie grup MŚ w piłce plażowej (Bahamy)
       5.04 Kongres UEFA (Helsinki)
    3-19.05 ME do lat 17 (Chorwacja)
20.05-11.06 MŚ do lat 20 (Korea Płd.)
       1.06 Finał LM kobiet (Cardiff/Walia)
   16-30.06 ME do lat 21 (Kielce, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy, Kraków)
 17.06-2.07 Puchar Konfederacji (Rosja)
    2-15.07 ME do lat 19 (Gruzja)
    7-26.07 Złoty Puchar CONCACAF (miejsce do ustalenia)
 16.07-6.08 ME kobiet (Holandia)
       1.12 Losowanie grup finałów MŚ 2018 (Moskwa/Rosja)
    6-16.12 Klubowe MŚ (ZEA)

      reprezentacja Polski
26.03 el. MŚ 2018 z Czarnogórą (Podgorica/Czarnogóra)
10.06 el. MŚ 2018 z Rumunią (Warszawa)
 1.09 el. MŚ 2018 z Danią (Kopenhaga/Dania)
 4.09 el. MŚ 2018 z Kazachstanem (Warszawa)
 5.10 el. MŚ 2018 z Armenią (Erywań/Armenia)
 8.10 el. MŚ 2018 z Czarnogórą (Warszawa)
   
         LM
14-15.02 pierwsze mecze 1/8 finału
21-22.02 pierwsze mecze 1/8 finału
  7-8.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
14-15.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
11-12.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
18-19.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
  2-3.05 pierwsze mecze półfinałowe
 9-10.05 rewanżowe mecze półfinałowe
    3.06 mecz finałowy (Cardiff/Walia)

      LE
16.02 pierwsze mecze 1/16 finału
23.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
 9.03 pierwsze mecze 1/8 finału
16.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
13.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
20.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
 4.05 pierwsze mecze półfinałowe
11.05 rewanżowe mecze półfinałowe
24.05 mecz finałowy (Sztokholm/Szwecja)

         Lotto Ekstraklasa
   10.02 wznowienie rozgrywek
22-23.04 ostatnia kolejka fazy zasadniczej (przed podziałem na grupy)
29-30.04 pierwsza kolejka fazy finałowej
 2-04.06 ostatnia kolejka fazy finałowej

      Terminy FIFA na mecze międzypaństwowe:
20-28.03, 5-13.06, 28.08-5.09, 2-10.10, 6-14.11

P I Ł K A  R Ę C Z N A
----------------------
11-29.01 MŚ mężczyzn (Francja)
  3-4.06 Final Four LM mężczyzn (Kolonia/Niemcy)
 1-17.12 MŚ kobiet (Niemcy)

P Ł Y W A N I E
---------------
   18-19.02 GP Polski (Kozienice)
   18-19.03 GP Polski (do ustalenia)
     8-9.04 GP Polski (Lublin)
   29-30.04 GP Polski (Opole)
   18-21.05 MP (Lublin)
 28.06-2.07 MEJ (Netanja/Izrael)
   15-22.07 MŚ na wodach otwartych (Balaton/Węgry)
   23-30.07 MŚ (Budapeszt/Węgry)
   26-27.07 MP na wodach otwartych (Dąbrowa Górnicza)
   23-27.08 MŚJ (Indianapolis/USA)
   21-22.10 GP Polski (Kraków)
     4-5.11 GP Polski (Łódź)
   25-26.11 GP Polski (Poznań)
   13-17.12 ME na krótkim basenie (Kopenhaga/Dania)
   19-22.12 MP na krótkim basenie (Łódź)

P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W
--------------------------------------
  17-19.03 Puchar Unii Europejskiej (Nuoro/Włochy)
    1-9.04 ME (Split/Chorwacja)
  14-15.10 MP kobiet (miejsce do ustalenia)
  20-22.10 MP mężczyzn (miejsce do ustalenia)
  11-12.11 Finał drużynowych MP (miejsce do ustalenia)
28.11-5.12 MŚ seniorów i seniorek (Anaheim/USA)

R A J D Y  S A M O C H O D O W E
--------------------------------
           MP
31.03-2.04 Rajd Arłamów (do potwierdzenia)
  21-23.04 Rajd Świdnicki Krause
  26-28.05 Rajd Gdański Baltic Cup
  23-25.06 Rajd Zemaitija (Litwa)
    3-5.08 Rajd Rzeszowski
   8-10.09 Rajd Nadwiślański
  28-30.09 Rajd Dolnośląski
  13-15.10 Rajd Mikołowsko-Żorski (do potwierdzenia)

           MŚ
  20-22.01 Rajd Monte-Carlo
  10-12.02 Rajd Szwecji
  10-12.03 Rajd Meksyku
    7-9.04 Rajd Francji
  28-30.04 Rajd Argentyny
  19-21.05 Rajd Portugalii
   9-11.06 Rajd Włoch (Sardynii)
30.06-2.07 Rajd Polski
  28-30.07 Rajd Finlandii
  18-20.08 Rajd Niemiec
    6-8.10 Rajd Hiszpanii (Katalonii)
  27-29.10 Rajd W. Brytanii (Walii)
  17-19.11 Rajd Australii

           ME
30.03-1.04 Rajd Azorów (Portugalia)
    5-6.05 Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania)
    2-4.06 Rajd Akropolu (Grecja)
  16-18.06 Rajd Cypru
    3-5.08 Rajd Rzeszowski (Polska)
  25-27.08 Rajd Barum (Czechy)
  15-17.09 Rajd Roma Capitale (Włochy)
    6-8.10 Rajd Lipawy (Łotwa)

R U G B Y
---------
   18.02 Rugby Europe Trophy: Portugalia – Polska (Lizbona/Portugalia)
   18.03 Rugby Europe Trophy: Mołdawia – Polska (Balti/Mołdawia)
    8.04 Rugby Europe Trophy: Polska – Holandia (miejsce do ustalenia)
   22.04 Rugby Europe Trophy: Polska – Szwajcaria (miejsce do ustalenia)
  3-4.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Moskwa/Rosja)
10-11.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Gdańsk)
17-18.06 Turniej ME "siódemek" GP Series z Polkami (Malemort/ Francja)
24-25.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Lyon/Francja)
  8-9.07 Turniej ME "siódemek" GP Series z Polkami (Kazań/Rosja)
15-16.07 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Exeter/W.Brytania)

S A N E C Z K A R S T W O
-----------------------
         tory lodowe
  5-6.01 ME i PŚ (Berchtesgaden-Konigssee/Niemcy)
14-15.01 PŚ (Sigulda/Łotwa)
21-22.01 ME juniorów (Oberhof/Niemcy)
27-29.01 MŚ (Innsbruck/Austria)
  4-5.02 MŚ juniorów (Sigulda/Łotwa)
  4-5.02 PŚ (Oberhof/Niemcy)
18-19.02 PŚ (PyeongChang/Korea Płd.)
25-26.02 PŚ (Altenberg/Niemcy)

         tory naturalne
  6-8.01 PŚ (Latsch/Włochy)
11-15.01 PŚ (Moskwa/Rosja)
20-22.01 PŚ (Zelezniki/Słowenia)
27-29.01 PŚ (Deutschnofen/Włochy)
  2-5.02 MŚ (Vatra Dornei/Rumunia)
11-12.02 ME juniorów (Umhausen/Austria)
16-18.02 PŚ (Umhausen/Austria)

S I A T K Ó W K A
-----------------
28.03–15.04 Finał Pucharu CEV mężczyzn i kobiet (miejsca do ustalenia)
29.03–16.04 Finał Pucharu Challenge mężczyzn i kobiet (miejsca do ustalenia)
     1-9.04 ME U18 kobiet (Arnhem/Holandia)
   22-23.04 Final Four LM kobiet (miejsce do ustalenia)
   22-30.04 ME U19 mężczyzn (Gyoer/Węgry; Puchov/Słowacja)
   29-30.04 Final Four LM mężczyzn (miejsce do ustalenia)
    2-18.06 Faza interkontynentalna Ligi Światowej mężczyzn
  9.06–2.07 Faza grupowa Ligi Europejskiej mężczyzn i kobiet
   16-18.06 Turniej finałowy 3. Grupy Ligi Światowej mężczyzn
   23-25.06 Turniej finałowy 2. Grupy Ligi Światowej mężczyzn (miejsce do ustalenia)
 23.06–2.07 MŚ U21 mężczyzn (Brno, Czeskie Budziejowice/Czechy)
 28.06–2.07 Turniej finałowy 1. Grupy Ligi Światowej mężczyzn (miejsce do ustalenia)
    7-16.07 MŚ U20 kobiet (Boca del Rio, Cordoba/Meksyk)
    7-23.07 Faza grupowa World Grand Prix kobiet
   21-23.07 Turniej finałowy 3. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
   28-30.07 Turniej finałowy 2. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
     2-6.08 Turniej finałowy 1. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
   18-25.08 MŚ U23 mężczyzn (Kair/Egipt)
   18-27.08 MŚ U18 kobiet (Rosario, Santa Fe/Argentyna)
   18-27.08 MŚ U19 mężczyzn (Riffa, Isa Town/Bahrajn)
 25.08–3.09 ME mężczyzn (Kraków, Szczecin, Gdańsk, Katowice)
   10-17.09 MŚ U23 kobiet (Lublana, Maribor/Słowenia)
 20.09–1.10 ME kobiet (Azerbejdżan; Gruzja)

S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A
---------------------------------
  11-16.07 MŚ do lat 21 (Nanjing/Chiny)
28.07–6.08 MŚ (Wiedeń/Austria)
  15-20.08 ME (Jurmała/Łotwa)

           World Tour
  12-14.01 Pacific Harbour/Fidżi
   7-12.02 Fort Lauderdale Major/USA (Major Series)
  15-18.02 Kisz/Iran
    3-5.03 Shepparton/Australia
  17-19.03 Sydney/Australia
  15-16.04 Selangor/Malezja
  20-23.04 Xiamen/Chiny
    3-7.05 Rio de Janeiro/Brazylia
  11-14.05 Praga/Czechy
  23-28.05 Lucerna/Szwajcaria
31.05-4.06 Moskwa/Rosja
   7-11.06 Rzym/Włochy
  17-18.06 Monako
27.06-2.07 Porec/Chorwacja (Major Series)
    4-9.07 Gstaad/Szwajcaria (Major Series)
  14-16.07 Daegu/Korea Płd.
  20-23.07 Olsztyn
  20-22.07 Ulsan/Korea Płd.
  21-23.07 Agadir Beach/Maroko
  28-30.07 Espinho/Portugalia
   8-13.08 Hamburg/Niemcy (Major Series)
  22-27.08 World Tour Finals (Kanada)
  11-15.10 Qinzhou/Chiny

S N O W B O A R D
-----------------
7-19.03 MŚ (Sierra Nevada/Hiszpania)

      PŚ
 6.01 big air kobiet i mężczyzn (Moskwa/Rosja)
10.01 slalom równoległy kobiet i mężczyzn (Bad Gastein/Austria)
11.01 slalom równoległy drużynowo (Bad Gastein/Austria)
14.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Kreischberg/Austria)
20.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Laax/Szwajcaria)
21.01 halfpipe (Laax/Szwajcaria)
22.01 snowboardcross (Solitude/USA)
27.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Seiser Alm/Włochy)
28.01 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Rogla/Słowenia)
 3.02 slalom równoległy kobiet i mężczyzn (Bansko/Bułgaria)
 3.02 slopestyle kobiet i mężczyzn (Mammoth Lakes/USA)
 5.02 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Bansko/Bułgaria)
11.02 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Feldberg/Niemcy)
11.02 big air kobiet i mężczyzn (Quebec/Kanada)
12.02 slopestyle (Quebec/Kanada)
19.02 halfpipe kobiet i mężczyzn (Bokwango/Korea Płd.)
19.02 slalom gigant równoległy (Bokwango/Korea Płd.)
25.02 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Kazań/Rosja)
26.02 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Kazań/Rosja)
 4.03 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Kayseri/Turcja)
 5.03 snowboardcross kobiet i mężczyzn (La Molina/Hiszpania)
25.03 slopestyle kobiet i mężczyzn (Szpindlerowy Młyn/Czechy)
25.03 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Veysonnaz/Szwajcaria)
26.03 snowboardcross drużynowo kobiet i mężczyzn (Veysonnaz/Szwajcaria)

S P O R T Y   L O T N I C Z E
-----------------------------
    8-21.01 Szybowcowe MŚ w klasie 15 m, 18 m i Open (Benalla/Australia)
     7-9.03 MŚ w akrobacji szybowcowej (Toruń)
 17.05-4.06 Szybowcowe MŚ w klasie Standard, Club i 18 m (Zbraslavice/Czechy)
   13-23.07 Szybowcowe MP w klasie Otwartej (Ostrów Wlkp.)
 20.07-6.08 Szybowcowe ME w klasie Standard, Club i 20 m (Moravska Trebova/Czechy)
20.07-13.08 MŚ juniorów w klasie Club (Pociunai/Litwa)
 28.07-3.08 Samolotowe MŚ w lataniu precyzyjnym (Spitzerberg/Austria)
   10-26.08 Szybowcowe ME w klasie Otwartej, 15 m i 18 m    (Lasham/ W. Brytania)
    3-13.08 ME w akrobacji samolotowej (Chotebor/Czechy)
   11-15.08 Balonowe MP (Nałęczów)
   11-15.08 Balonowe MP kobiet (Nałęczów)
   16-26.08 MŚ w akrobacji samolotowej  (Hoedspruit/RPA)
   21-27.08 Balonowe ME (Brissac/Francja)
    7-17.09 Puchar Gordona Benneta - MŚ balonów gazowych w lotach długodystansowych
            (Epagny Gruyeres/Szwajcaria)
                            
S T R Z E L E C T W O
---------------------
  11-15.01 GP Pilzna (Pilzno/Czechy)
  24-29.01 Zawody międzynarodowe (Monachium/Niemcy)
  10-12.02 GP Cypru – rzutki (Larnaka/Cypr)
22.02-4.03 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (New Delhi/Indie)
  23-26.02 GP Wieliczki: Polska - Reszta Świata (Wieliczka)
   5-12.03 ME w strzelaniu pneumatycznym (Maribor/Słowenia)
  17-27.03 PŚ – rzutki (Acapulco/Meksyk)
  20-25.03 GP Józefa Zapędzkiego (Wrocław)
    1-5.04 GP Wrocławia – rzutki (Wrocław)
  25-30.04 Zawody międzynarodowe (Berlin/Niemcy)
28.04-8.05 PŚ – rzutki (Larnaka/Cypr)
    2-8.05 GP Wyzwolenia (Pilzno/Czechy)
  17-24.05 PŚ - karabin, pistolet (Monachium/Niemcy)
  23-28.05 Zawody Nadziei Olimpijskich (Pilzno/Czechy)
   6-14.06 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (Gabala/Azerbejdżan)
  15-18.06 PE - karabin na 300 m (Lahti/Finlandia)
  22-30.06 MŚ juniorów - karabin, pistolet (Suhl/Niemcy)
    4-7.07 PE - karabin 300 m (Thun/Szwajcaria)
    6-9.07 MP młodzieżowe i juniorów - karabin, pistolet (Wrocław)
    6-9.07 MP seniorów i juniorów – rzutki (Poznań)
20.07-3.08 ME seniorów i juniorów - karabin, pistolet, rzutki (Baku/Azerbejdżan)
    2-3.09 MP - karabin na 300 m (miejsce do ustalenia)
  23-30.10 Finał PŚ - karabin, pistolet, rzutki (New Delhi/Indie)

S U M O
-------
  1-2.04 MP seniorów i młodzieżowców U23 (kobiety i mężczyźni) (Strzelce Opolskie)
21-23.04 ME seniorów, U23, U21 kobiet i mężczyzn (Tbilisi/Gruzja)
23-25.06 Poland Sumo Open (Krotoszyn)
20-22.10 ME juniorów, kadetów i młodzików (kobiety i mężczyźni) (Warszawa)

S Z A C H Y
-----------
   20-30.03 MP kobiet i mężczyzn (Warszawa)
   10-24.04 Indywidualne ME kobiet (Ryga/Łotwa)
   12-14.05 ME w rozwiązywaniu zadań (Ryga/Łotwa)
29.05-10.06 Indywidualne ME (Mińsk/Białoruś)
   16-28.06 Drużynowe MŚ (Chanty-Mansyjsk/Rosja)
      17.06 Walny Wyborczy Zjazd Delegatów PZSzach (Warszawa)
     8-9.08 MŚ w rozwiązywaniu zadań (Drezno/Niemcy)
   16-24.08 Drużynowe ME juniorów (Iwonicz)
   21-31.08 MŚ juniorów 8, 10, 12 lat (Brazylia)
    3-14.09 ME juniorów (Rumunia)
   16-28.09 MŚ juniorów 14, 16, 18 lat (Urugwaj)
    1-16.10 MŚ do lat 20 (Włochy)
   20-24.10 Indywidualne ME kobiet w szachach szybkich i błyskawicznych  (Monako)
 25.10-5.11 Drużynowe ME (Chalkidiki/Grecja)
   14-17.12 ME w szachach szybkich i błyskawicznych (Katowice)

S Z E R M I E R K A
-------------------
           PŚ
     14.01 floret kobiet (Algier/Algieria)
     15.01 floret kobiet drużynowo (Algier/Algieria)
     21.01 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)
           floret mężczyzn (Paryż/Francja)
     22.01 szpada kobiet drużynowo (Barcelona/Hiszpania)
           floret mężczyzn drużynowo (Paryż/Francja)
     28.01 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)
           szabla kobiet (Nowy Jork/USA)
     29.01 szpada mężczyzn drużynowo (Heidenheim/Niemcy)
           szabla kobiet drużynowo Nowy Jork/USA)
      4.02 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)
           floret kobiet - Dwór Artusa (Gdańsk)
      5.02 szabla mężczyzn drużynowo (Padwa/Włochy)
           floret kobiet drużynowo - Dwór Artusa (Gdańsk)
     11.02 szpada kobiet (Legnano/Włochy)
           floret mężczyzn (Bonn/Niemcy)
     12.02 szpada kobiet drużynowo (Legnano/Wochy)
           floret mężczyzn drużynowo (Bonn/Niemcy)
     18.02 szpada mężczyzn (Vancouver/Kanada)
           szabla kobiet (Ateny/Grecja)
     19.02 szpada mężczyzn drużynowo (Vancouver/Kanada)
           szabla kobiet drużynowo (Ateny/Grecja)
     25.02 szabla mężczyzn "O Szablę Wołodyjowskiego" (Warszawa)
     26.02 szabla mężczyzn drużynowo "O Szablę Wołodyjowskiego" (Warszawa)      
  17-18.03 floret kobiet i mężczyzn (Long Beach/USA)  
     25.03 szabla kobiet (Pekin/Chiny)  
     26.03 szabla kobiet - drużynowo (Pekin/Chiny)
  25-26.03 szpada kobiet i mężczyzn - GP FIE (Budapeszt/Węgry)
31.03–1.04 szabla kobiet i mężczyzn - GP FIE (Seul/Korea Płd.)
     29.04 floret kobiet (Tauberbischofsheim/Niemcy)
     30.04 floret kobiet drużynowo (Tauberbischofsheim/Niemcy)
      6.05 szpada kobiet (Rio de Janeiro/Brazylia)
           floret mężczyzn (Sankt Petersburg/Rosja)
      7.05 szpada kobiet drużynowo (Rio de Janeiro/Brazylia)
           floret mężczyzn drużynowo (Sankt Petersburg/Rosja)
     13.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)
           szabla kobiet (Tunis/Tunezja)
     14.05 szpada mężczyzn drużynowo (Paryż/Francja)
           szabla kobiet drużynowo (Tunis/Tunezja)
     20.05 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)
  20-21.05 floret kobiet i mężczyzn - GP FIE (Szanghaj/Chiny)
     21.05 szabla mężczyzn drużynowo (Madryt/Hiszpania)
  27-28.05 szpada kobiet i mężczyzn - GP FIE (Bogota/Kolumbia)
    3-4.06 szabla kobiet i mężczyzn - GP FIE (Moskwa/Rosja)

  5–9.03 ME juniorów (do lat 20) (Płowdiw/Bułgaria)
 1-10.04 MŚ kadetów (do lat 17) i juniorów (do lat 20) (Płowdiw/Bułgaria)
   20.05 MP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Katowice)
   27.05 MP we florecie kobiet i mężczyzn (Toruń)
   27.05 MP w szabli kobiet i mężczyzn (Warszawa)
12-17.06 ME (Tbilisi/Grecja)
19-26.07 MŚ (Lipsk/Niemcy)

T E N I S
---------
   16-29.01 Australian Open (Melbourne/Australia)
początek lutego – Puchar Federacji - Grupa I strefy euro-afrykańskiej z udziałem Polek
           (Tallinn/Estonia)
     3-5.02 Puchar Davisa - Grupa I strefy euro-afrykańskiej - 1. runda; m.in.
            Bośnia i Hercegowina – Polska (Zenica/Bośnia i Hercegowina)
     3-5.02 Puchar Davisa – Grupa Światowa 1. runda
   11-12.02 Puchar Federacji – Grupa Światowa 1. runda
     7-9.04 Puchar Davisa – Grupa Światowa ćwierćfinały
   22-23.04 Puchar Federacji – Grupa Światowa półfinał
29.05–11.06 French Open (Paryż/Francja)
    3-16.07 Wimbledon (Londyn/W.Brytania)
28.08–10.09 US Open (Nowy Jork/USA)
   15-17.09 Puchar Davisa – Grupa Światowa półfinały
   23–29.10 WTA Finals (Singapur)
   11-12.11 Puchar Federacji – Grupa Światowa finał
   12-19.11 ATP World Tour Finals (Londyn/W.Brytania)
   24-26.11 Puchar Davisa – Grupa Światowa

T E N I S  S T O Ł O W Y
------------------------
  17-22.01 ITTF World Tour (Budapeszt/Węgry)
    2-5.02 Młodzieżowe ME (Soczi/Rosja)
  14-19.02 ITTF World Tour (Delhi/Indie)
  21-26.02 ITTF World Tour (Dauha/Katar)
  15-19.03 ITTF World Tour (Mińsk/Białoruś)
29.03-2.04 ITTF World Tour (Bangkok/Tajlandia)
  18-23.04 ITTF World Tour (Incheon/Korea Płd.)
  26-30.04 ITTF World Tour (Otocec/Słowenia)
  26-30.04 ITTF World Tour (Santiago/Chile)
    2-5.05 ITTF World Tour (Zagrzeb/Chorwacja)
    3-7.05 ITTF World Tour (Sao Paulo/Brazylia)
  24-28.05 ITTF World Tour juniorów (Władysławowo)
29.05-5.06 MŚ (Duesseldorf/Niemcy)
  14-18.06 ITTF World Tour (Tokio/Japonia)
  20-25.06 ITTF World Tour (Chengdu/Chiny)
    2-7.07 ITTF World Tour (Brisbane/Australia)
  14-23.07 ME juniorów i kadetów (Gondomar/Portugalia)  
    2-6.08 ITTF World Tour (Korea Płn.)
   9-13.08 ITTF World Tour (Lagos/Nigeria)  
  22-27.08 ITTF World Tour (Ołomuniec/Czechy)
29.08-3.09 ITTF World Tour (Linz/Austria)
   5-10.09 ITTF World Tour (Panagiuriszte/Bułgaria)
   8-10.09 TOP 10 juniorów (Worcester/Anglia)
  13-17.09 Drużynowe ME (Luksemburg)  
    4-8.10 ITTF World Tour (Warszawa)  
  20-22.10 PŚ mężczyzn (Liege/Belgia)
  27-29.10 PŚ kobiet (Markham/Kanada)
31.10-4.11 ITTF World Tour (De Haan/Belgia)
   7-12.11 ITTF World Tour (Magdeburg/Niemcy)  
  13-19.11 ITTF World Tour (Sztokholm/Szwecja)
26.11-3.12 MŚ juniorów (Riva del Garda/Włochy)

W I O Ś L A R S T W O
---------------------
     28.01 MP na ergometrze (Wrocław)
      4.02 ME na ergometrze (Paryż/Francja)
    5-7.05 PŚ (Belgrad/Serbia)
  20-21.05 ME juniorów (Krefeld/Niemcy)
  26-28.05 ME (Racice/Czechy)
    3-4.06 MP (Poznań)
  16-18.06 PŚ (Poznań)
    7-9.07 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
  15-16.07 MP juniorów (Kruszwica)
  19-23.07 Młodzieżowe MŚ (Płowdiw/Bułgaria)
    2-6.08 MŚ juniorów (Troki/Litwa)
    5-6.08 Młodzieżowe MP (Poznań)
    2-3.09 Młodzieżowe ME (Kruszwica)
24.09-1.10 MŚ (Sarasota/USA)

Z A P A S Y
-----------
28.03-2.04 ME U23 (Szombathely/Węgry)
    2-7.05 ME seniorów (Nowy Sad/Serbia)
    1-6.08 MŚ juniorów (Tampere/Finlandia)
  21-26.08 MŚ seniorów (Paryż/Francja)

Ż E G L A R S T W O
-------------------
  22-28.01 Bojerowe MŚ kl. DN (Western Region/USA)
  22-29.01 PŚ w kl. olimpijskich (Miami/USA)
  23-30.04 PŚ w kl. olimpijskich (Hyeres/Francja)
   5-13.05 ME w kl. Finn (Marsylia/Francja)
   6-13.05 ME w kl. RS:X (Marsylia/Francja)
  13-20.05 ME w kl. 470 (Monako)
  19-21.05 Puchar PZŻ kl. TEC, RS:X, E, Laser Radial, Finn, 49er (Krynica Morska)
  26-28.05 Puchar PZŻ kl. Laser 4.7, 420, 470 (Krynica Morska)
   4-11.06 PŚ w kl. olimpijskich (Santander/Hiszpania)
21.06-1.07 MŚJ w kl. RS:X (Torbole/Włochy)
    1-9.07 MŚ w kl. 470 (Saloniki/Grecja)
   6-23.07 Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)
30.07-4.08 ME w kl. 49er, 49erFX (Kilonia/Niemcy)
  19-26.08 MŚ w kl. Laser Radial (Medemblik/Holandia)
28.08-2.09 MŚ w kl. 49er, 49erFX (Porto/Portugalia)
   1-10.09 MŚ w kl. Finn (Balatonfordvar/Węgry)
   5-12.09 MŚ w kl. Laser (Split/Chorwacja)
  16-23.09 MŚ w kl. RS:X (Enoshima/Japonia)
    1-8.10 ME w kl. Laser, Laser Radial (Barcelonia/Hiszpania)
  15-22.10 PŚ w kl. olimpijskich (Gamagori/Japonia)

Ż U Ż E L
---------
      GP - el. MŚ
29.04 Krsko/Słowenia
13.05 Warszawa/Polska
27.05 Daugavpils/Łotwa
10.06 Praga/Czechy
24.06 Horsens/Dania
22.07 Cardiff/W. Brytania
12.08 Malilla/Szwecja
26.08 Gorzów Wlkp./Polska
 9.09 Teterow/Niemcy
23.09 Sztokholm/Szwecja
 7.10 Toruń/Polska
28.10 Melbourne/Australia

      kwalifikacje do GP 2018
 6.05 1. runda eliminacji GP Esbjerg/Dania, Zarnovica/Słowacja, Lonigo/Włochy
 5.06 1. runda eliminacji GP Abensberg/Niemcy
15.06 półfinał eliminacji GP Olching/Niemcy
17.06 półfinał eliminacji GP Terenzano/Włochy
19.08 GP Challenge Togliatti/Rosja

      drużynowy PŚ
1.07 1. turniej półfinałowy King's Lynn/W. Brytania
4.07 2. turniej półfinałowy Vastervik/Szwecja
7.07 turniej barażowy Leszno/Polska
8.07 finał Leszno/Polska

      MŚ juniorów
23.07 1. turniej MŚJ Swindon/W. Brytania
 8.09 2. turniej MŚJ Guestrow/Niemcy
29.09 3. turniej MŚJ Pardubice/Czechy

 3.06 półfinały DMŚJ Pocking/Niemcy, Fjelsted/Dania
 2.09 finał DMŚJ Rybnik/Polska

I N N E  I M P R E Z Y
----------------------
 2-14.01 Rajd Dakar
20-30.07 World Games - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (Wrocław)
22-30.07 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (Gyoer/Węgry)
19-30.08 Letnia Uniwersjada (Tajpej/Tajwan)

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Sportowy rok 2017

dodane 30.12.2016 10:40

PAP/p

2017 to nie jest rok olimpijski. Nie zabraknie jednak ciekawych imprez sportowych. Oto Szczegóły.

Sportowy rok 2017   PAP/EPA/ANGELIKA WARMUTH Początek roku to emocje w Turnieju Czterech Skoczni

B I A T H L O N
---------------
         PŚ
  5-8.01 Oberhof/Niemcy
11-15.01 Ruhpolding/Niemcy
19-22.01 Anterselva/Włochy
  2-5.03 PyeongChang/Korea Płd.
 9-12.03 Tiumeń/Rosja
17-19.03 Oslo-Holmenkollen/Norwegia

25-29.01 ME (Duszniki Zdrój)
 9-19.02 MŚ (Hochfilzen/Austria)

B I E G  N A  O R I E N T A C J Ę
---------------------------------
    1-2.04 MP w rowerowej jeździe - sztafety dwuzmianowe (Nawojowa)
      8.04 MP w biegu długodystansowym (Wzgórza Dylewskie)
     13.05 MP w rowerowej jeździe - dystans długi (Załęcze Małe)
      3.06 MP w sprincie i sztafecie sprinterskie (Lublin)
29.06-9.07 MŚ seniorów (Tartu/Estonia)
  10-16.07 MŚ w orientacji precyzyjnej (Birstonas/Litwa)
29.07-5.08 ME w jeździe rowerowej (Orleans/Francja)
  19-27.08 MŚ w rowerowej jeździe seniorów i juniorów (Wilno/Litwa)
  23-24.09 MP w klasycznym i sztafetowym biegu (Puszcza Darżlubska)
    7-8.10 MP w nocnym i średniodystansowym biegu (Jelenia Góra)

B O B S L E J E
---------------
    2-8.01 PŚ (Altenberg/Niemcy)
   9-15.01 PŚ (Winterberg/Niemcy)
     14.01 PE (St. Moritz/Szwajcaria)
  16-22.01 PŚ (St. Moritz/Szwajcaria)
  21-22.01 PE (Winterberg/Niemcy)
  23-29.01 PŚ (Koenigssee/Niemcy)
  27-29.01 MŚ juniorów (Winterberg/Niemcy)
  27-29.01 PE (Winterberg/Niemcy)
30.01-5.02 PŚ (Innsbruck/Austria)
  13-26.02 MŚ (Koenigssee/Niemcy)
  13-19.03 PŚ (PyeongChang/Korea Płd.)

B O K S
-------
23-26.03 MP kobiet (miejsce do ustalenia)
  4-9.04 MP (miejsce do ustalenia)
  2-7.05 Turniej im. Feliksa Stamma (miejsce do ustalenia)
14-25.06 ME (miejsce do ustalenia)
22-30.09 MŚ (Hamburg/Niemcy)

B R Y D Ż  S P O R T O W Y
--------------------------
  28-30.04 Międzynarodowe MP Par Mikst (Warszawa)
30.04–3.05 Międzynarodowe MP Par Open (Warszawa)
  10-24.06 Otwarte ME (Montecatini Terme/Włochy)
  12-27.08 Drużynowe MŚ (Lyon/Francja)

F O R M U Ł A 1
---------------
26.03 GP Australii/Melbourne
 9.04 GP Chin/Szanghaj
16.04 GP Bahrajnu/Sakhir
30.04 GP Rosji/Soczi
14.05 GP Hiszpanii/Barcelona
28.05 GP Monako/Monte Carlo
11.06 GP Kanady/Montreal
25.06 GP Azerbejdżanu/Baku
 9.07 GP Austrii/Spielberg
16.07 GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
30.07 GP Węgier/Budapeszt
27.08 GP Belgii/Spa-Francorchamps
 3.09 GP Włoch/Monza
17.09 GP Singapuru/Marina Bay
 1.10 GP Malezji/Sepang
 8.10 GP Japonii/Suzuka
22.10 GP USA/Austin
29.10 GP Meksyku/Mexico City
12.11 GP Brazylii/Sao Paulo (niepotwierdzony)
26.11 GP Abu Zabi Zjednoczone Emiraty Arabskie/Yas Marina

G I M N A S T Y K A  
--------------------
  19-20.02 PŚ w skokach na trampolinie (Baku/Azerbejdżan)
  17-19.03 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Stuttgart/Niemcy)
    7-9.04 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Pesaro/Włochy)
    7-9.04 PŚ w akrobatyce sportowej (Puurs/Belgia)
  19-23.04 ME w gimnastycznym wieloboju (Kluż Napoca/Rumunia)
    5-7.05 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Sofia/Bułgaria)
  18-21.05 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Osijek/Chorwacja)
  19-21.05 ME w gimnastyce artystycznej - indywidualne (Budapeszt/Węgry)
    1-4.06 MP seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej (miejsce do ustalenia)
  11-13.08 PŚ w gimnastyce artystycznej - indywidualnie, układy zbiorowe (Kazań/Rosja)
30.08-3.09 MŚ w gimnastyce artystycznej (Pesaro/Włochy)
  29-30.09 PŚ w skokach na trampolinie (Loule/Portugalia)
    2-8.10 MŚ w gimnastycznym wieloboju (Montreal/Kanada)
   8-10.10 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Szombathely/Węgry)
  19-22.10 ME w akrobatyce sportowej (Rzeszów)
   9-12.11 MŚ w skokach na trampolinie (Sofia/Bułgaria)
  23-25.11 PŚ w gimnastycznym wieloboju (Cottbus/Niemcy)

G O L F
-------
11-14.05 MP Match Play (Konopiska k/Częstochowy)
  1-4.06 Klubowe MP (Sobienie Królewskie k/Warszawy)
28-30.06 ME amatorów mężczyzn (Wlk. Brytania)
11-15.07 Drużynowe ME amatorów – kobiety (Portugalia)
26-29.07 ME amatorów – kobiety (Szwajcaria)
18-20.08 Międzynarodowe MP mężczyzn i kobiet (Postołowo k/Pruszcza Gdańskiego)
  6-8.10 PZG Masters (Pomiechówek)

H O K E J  NA  L O D Z I E
--------------------------
    8-14.01 MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Katowice)
 31.03-7.04 MŚ elity kobiet (Plymouth/USA)
    8-14.04 MŚ Dywizji 1B kobiet (Katowice)
   13-23.04 MŚ elity do lat 18 (Poprad i Nowa Wieś Spiska/Słowacja)
   15-21.04 MŚ Dywizji 1B do lat 18 (Bled/Słowenia)
   22-28.04 MŚ Dywizji 1A (Kijów/Ukraina)
    5-21.05 MŚ elity (Kolonia/Niemcy i Paryż/Francja)

H O K E J  NA  T R A W I E
--------------------------
13-15.01 Halowe młodzieżowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Lizbona/Portugalia)
20-22.01 Halowe młodzieżowe ME kobiet z udziałem reprezentacji Polski (Wiedeń/Austria)
 4-12.02 2. runda Ligi Światowej kobiet (eliminacje do MŚ 2018) z udziałem reprezentacji
         Polski (Walencja/Hiszpania)
10-12.02 Halowy Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń/Austria)
11-19.03 2. runda Ligi Światowej mężczyzn (eliminacje do MŚ 2018) z udziałem reprezentacji
         Polski (Belfast/Irlandia Płn.)
14-17.04 1/8 finału i ćwierćfinały LM z udziałem Grunwaldu Poznań (Eindhoven/Holandia)
  3-4.06 Final Four LM (miejsce do ustalenia)
16-22.07 Młodzieżowe ME drugiej dywizji kobiet z udziałem reprezentacji Polski
         (Hradec Kralove/Czechy)
16-22.07 Młodzieżowe ME drugiej dywizji mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski
         (Sankt Petersburg/Rosja)
 6-12.08 ME kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski (Cardiff/W.Brytania)
18-27.08 ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Amsterdam/Holandia)
  6-8.10 1. runda LM (miejsce do ustalenia)

J E Ź D Z I E C T W O
---------------------
  22-26.02 Finał PŚ w powożeniu (Goeteborg/Szwecja)
    3-5.03 Finał PŚ w woltyżerce (Dortmund/Niemcy)
27.03-2.04 Finał PŚ w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu (Omaha/USA)
   9-11.06 MP młodych jeźdźców w WKKW (Jaroszówka)
  16-18.06 MP juniorów w WKKW (Kwieki)
30.06-2.07 MP w WKKW (Baborówko)
  19-23.07 ME młodych jeźdźców i juniorów w WKKW (Millstreet/Irlandia)
  21-23.07 MP D1 w powożeniu (Bogusławice)
    2-6.08 ME młodych jeźdźców i juniorów w woltyżerce (Ebreichsdorf/Austria)  
    2-6.08 MŚ młodych jeźdźców w ujeżdżeniu (Ermelo/Holandia)
   8-13.08 ME pony w skokach, ujeżdżeniu i WKKW (Kaposvar/Węry)
   8-13.08 ME młodych jeźdźców w skokach (Samorin/Słowacja)
  10-13.08 MP młodych koni - skoki (Drzonków)
  15-20.08 ME pony w powożeniu (Minden/Niemcy)
  17-20.08 ME w WKKW (Strzegom)
  20-21.08 ME w rajdach długodystansowych seniorów i młodych jeźdźców (Bruksela/Belgia)
  22-27.08 ME w skokach, ujeżdżeniu i powożeniu - czwórki (Goeteborg/Szwecja)
  24-27.08 MP D2 - powożenie (Ptakowice)
30.08-3.09 ME w ujeżdżeniu U25 (Lamprechtshausen/Austria)
31.08-3.09 MP w skokach, MP młodych jeźdźców i juniorów w ujeżdżeniu, MP w WKKW - kuce (Strzegom)
    1-3.09 MP w rajdach seniorzy, młodzi jeźdźcy i juniorzy (Dolina Gawora)
  20-24.09 MŚ w powożeniu - dwójki (Lipica/Słowenia)
  21-24.09 MŚ w skokach młodych jeźdźców (Lanaken/Belgia)
  22-24.09 MŚ młodych jeźdźców i juniorów w rajdach długodystansowych (Werona/Włochy)
28.09-1.10 MP młodych koni - ujeżdżenie i powożenie (Strzegom)
  19-22.10 MŚ młodych koni w WKKW (Le Lion d’Angers/Francja)

J U D O
-------
  11-12.02 Grand Slam (Paryż/Francja)
  24-26.02 Grand Prix (Duesseldorf/Niemcy)
    4-5.03 PŚ mężczyzn (Warszawa)
    4-5.03 PŚ kobiet (Praga/Czechy)
  10-12.03 Grand Slam (Baku/Azerbejdżan)
31.03-2.04 Grand Prix (Tbilisi/Gruzja)
    7-9.04 Grand Prix (Samsun/Turcja)
  20-23.04 ME (Warszawa)
  12-14.05 Grand Prix (Ałmaty/Kazachstan)
  20-21.05 PE kadetów (Bielsko-Biała)
  19-21.06 Grand Slam (Jekaterynburg/Rosja)
30.06-2.07 ME kadetów (Kowno/Litwa)
30.06-2.07 Grand Prix (Hohhot/Chiny)
    8-9.07 PE juniorów (Gdynia)
   9-13.08 MŚ kadetów (Santiago/Chile)
28.08-3.09 MŚ (Budapeszt/Węgry)
  15-17.09 ME juniorów (Maribor/Słowenia)
  22-24.09 Grand Prix (Zagrzeb/Chorwacja)
29.09-1.10 Grand Prix (Taszkent/Uzbekistan)
  18-22.10 MŚ juniorów (Korea Płn.)
  27-29.10 Grand Slam (Abu Zabi/ZEA)
  11-12.11 Młodzieżowe ME (Podgorica/Czarnogóra)
    1-3.12 Grand Slam (Tokio/Japonia)

K A J A K A R S T W O
---------------------
           klasyczne
  19-21.05 PŚ Montemor-o-Velho/Portugalia
  26-28.05 PŚ Szeged/Węgry
    2-4.06 PŚ Belgrad/Serbia
  27-30.07 MŚJ i U-23 Pitesti/Rumunia
  23-27.08 MŚ Racice/Czechy

           górskie
    1-4.06 ME Tacen/Słowenia
  16-18.06 PŚ Praga/Czechy
  23-25.06 PŚ Augsburg/Niemcy
    1-2.07 PŚ Markleeberg/Niemcy
  18-23.07 MŚJ i U-23 Bratysława/Słowacja
    1-3.09 PŚ Ivrea/Włochy
   8-10.09 PŚ Seu d'Urgell/Hiszpania
27.09-1.10 MŚ Pau/Francja

K I C K B O X I N G
-------------------
24-26.02 MP Low kick (miejsce do ustalenia)
10-12.03 MP K-1 Rules (miejsce do ustalenia)
24-26.03 MP Kick Light (miejsce do ustalenia)
 7-09.04 MP Full Contact (miejsce do ustalenia)
12-14.05 MP Pointfighting i Light Contact (miejsce do ustalenia)
 2-10.09 ME juniorów i kadetów (Skopje/Macedonia)
25-30.09 MŚ K-1, Low Kick, Light Contact (Fortaleza/Brazylia)
19-25.11 MŚ Pointfighting, Full Conctact, Kick Light (Budapeszt/Węgry)

K O L A R S T W O
------------------
            szosa
   17-22.01 Tour Down Under/Australia
      29.01 Cadel Evans Great Ocean Road Race/Australia
    6-10.02 Dookoła Kataru
   23-26.02 Abu Dhabi Tour
      25.02 Omloop Het Nieuwsblad/Belgia
       4.03 Strade Bianche/Włochy
    5-12.03 Paryż-Nicea         
    8-14.03 Tirreno-Adriatico        
      18.03 Mediolan-San Remo           
   20-26.03 Dookoła Katalonii
      22.03 Dwars Door Vlaanderen/Belgia           
      24.03 Grand Prix E3 - Harelbeke/Belgia
      26.03 Gandawa-Wevelgem        
       2.04 Dookoła Flandrii
     3-8.04 Dookoła Kraju Basków           
       9.04 Paryż-Roubaix         
      16.04 Amstel Gold Race/Holandia
   18-23.04 Dookoła Turcji
      19.04 Strzała Walońska        
      23.04 Liege-Bastogne-Liege        
   25-30.04 Tour de Romandie
       1.05 Eschborn-Frankfurt
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
       2.05 Memoriał Romana Siemińskiego
     5-7.05 CCC Tour - Grody Piastowskie
    5-28.05 Giro d'Italia
      13.05 Wyścig Wyszehradzki - Grand Prix Polski
   14-20.05 Dookoła Kalifornii
     1-4.06 Szlakiem Walk Majora "Hubala"
    4-11.06 Criterium du Dauphine
    9-11.06 Małopolski Wyścig Górski
   10-18.06 Dookoła Szwajcarii
      17.06 Grand Prix Doliny Baryczy - Memoriał Grundmana i Wizowskiego
      18.06 Korona Kocich Gór
   22-25.06 MP (Gdynia)
 28.06-1.07 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
    1-23.07 Tour de France
   26-29.07 Dookoła Mazowsza
      29.07 Clasica San Sebastian
 29.07-4.08 Tour de Pologne
      30.07 Prudential RideLondon-Surrey Classic
     2-6.08 ME (Herning/Dania)
       6.08 Memoriał Stanisława Królaka
    7-13.08 Eneco Tour
      12.08 Memoriał Henryka Łasaka
      13.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
      19.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej
19.08-10.09 Vuelta a Espana
      20.08 Szlakiem Wielkich Jezior
      20.08 Cyclassics Hamburg
      27.08 Bretagne Classic - Ouest France
       8.09 Grand Prix Quebecu
      10.09 Grand Prix Montrealu
   17-24.09 MŚ (Bergen)
       7.10 Giro di Lombardia          

            przełaje
      15.01 PŚ Fiuggi/Włochy
      22.01 PŚ Hoogerheide/Holandia
   28-29.01 MŚ Bieles/Luksemburg

            tor
   17-19.02 PŚ Cali/Kolumbia
   25-26.02 PŚ Los Angeles/USA
   12-16.04 MŚ Hongkong
   19-22.10 ME Berlin/Niemcy

            górskie
   20-21.05 PŚ Nove Mesto/Czechy
   27-28.05 PŚ Albstadt/Niemcy
     1-2.07 PŚ Vallnord/Andora
     8-9.07 PŚ Lenzerheide/Szwajcaria
   27-30.07 ME Stambuł/Turcja
     5-6.08 PŚ Mont-Sainte-Anne/Kanada
   26-27.08 PŚ Val di Sole/Włochy
    5-10.09 MŚ Cairns/Australia

K O S Z Y K Ó W K A
--------------------
   27-29.01 Turniej finałowy (Final Six) PP kobiet (Kraków)
   16-19.02 Turniej finałowy (Final Eight) PP mężczyzn (Warszawa)
   14-16.04 Turniej finałowy (Final Four) Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)
   28-30.04 Turniej finałowy (Final Four) LM FIBA mężczyzn (miejsce do ustalenia)
   19-21.05 Turniej finałowy (Final Four) Euroligi mężczyzn (Stambuł/Turcja)
   16-25.06 ME kobiet bez udziału Polski (Praga, Hradec Kralove/Czechy)
31.08–17.09 ME mężczyzn z udziałem Polski (Kluż-Napoka/Rumunia, Helsinki/Finlandia,
            Tel Awiw/Izrael, Stambuł/Turcja)

L E K K O A T L E T Y K A
-------------------------
  28-29.01 Mecz wielobojowy Czechy-Hiszpania-Francja-W.Brytania, Polska (Praga/Czechy)
     10.02 Halowy mityng Copernicus Cup (Toruń)
  11-13.02 Halowe MP U18 i U20 (Toruń)
     16.02 Międzynarodowy halowy mityng Łódź 2017 (Łódź)
  18-19.02 Halowe MP (Toruń)
    3-5.03 Halowe ME (Belgrad/Serbia)
  11-12.03 PE w rzutach (Las Palmas de Gran Canaria/Hiszpania)
  11-12.03 MP w biegach przełajowych (Jelenia Góra)
  18-25.03 Halowe MŚ weteranów (Daegu/Korea Płd.)
      2.04 MP kobiet w maratonie (Dębno)
    8-9.04 MP w biegu 24-godzinnym (Łódź)
  22-23.04 MŚ sztafet (Nassau/Bahamy)
     23.04 MP mężczyzn w maratonie/Orlen Warsaw Marathon (Warszawa)
      5.05 Diamentowa Liga (Dauha/Katar)
     13.05 Diamentowa Liga (Szanghaj/Chiny)
     20.05 Memoriał Zygmunta Szelesta (Warszawa)
     21.05 PE w chodzie sportowym (Podiebrady/Czechy)
     27.05 Międzynarodowy mityng skoku o tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego (Żary)
     27.05 Diamentowa Liga (Eugene/USA)
      2.06 Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (Bydgoszcz)
    3-4.06 MP w wielobojach (miejsce do ustalenia)
    3-4.06 Opolski Festiwal Skoków (Opole)
      4.06 Tyczka na Molo (Sopot)
      8.06 Diamentowa Liga (Rzym/Włochy)
     10.06 Memoriał Józefa Żylewicza (Gdańsk)
     14.06 Memoriał Janusza Kusocińskiego (miejsce do ustalenia)
     15.06 Diamentowa Liga (Oslo/Norwegia)
     18.06 Diamentowa Liga (Sztokholm/Szwecja)
  24-25.06 Drużynowe ME - Superliga (Lille/Francja)
      1.07 Diamentowa Liga (Paryż/Francja)
    1-2.07 MP U23 (Suwałki)
    1-2.07 Drużynowe ME w wielobojach – Superliga (Tallinn/Estonia)
      6.07 Diamentowa Liga (Lozanna/Szwajcaria)
    7-9.07 MP U20 (Toruń)
      8.07 ME w biegach górskich (Kamnik/Słowenia)
      9.07 Diamentowa Liga (Londyn/W.Brytania)
  12-16.07 MŚ U18 (Nairobi/Kenia)
  13-16.07 ME U23 (Bydgoszcz)
     16.07 Diamentowa Liga (Rabat/Maroko)
     19.07 Festiwal rzutów im. Kamili Skolimowskiej (Władysławowo)
  20-23.07 ME U20 (Grosseto/Włochy)
     21.07 Diamentowa Liga (Monaco/Monako)
  21-23.07 MP (Białystok)
25.07-5.08 ME weteranów (Aarhus/Dania)
   4-13.08 MŚ (Londyn/W.Brytania)
     16.08 GP Sopotu im. Janusza Sidły (Sopot)
     17.08 Międzynarodowy mityng im. W. Komara i T. Ślusarskiego (Międzyzdroje)
     18.08 Memoriał Kamili Skolimowskiej (Warszawa)
     20.08 Diamentowa Liga (Birmingham/W.Brytania)
     24.08 Diamentowa Liga (Zurych/Szwajcaria)
      1.09 Diamentowa Liga (Bruksela/Belgia)
      3.09 MP w półmaratonie (Piła)
     10.12 ME w biegach przełajowych (Samorin/Słowacja)

Ł U C Z N I C T W O
-------------------
20-21.01 HPŚ (Nimes/Francja)
10-12.02 HPŚ (Las Vegas/USA)
16-21.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
 6-11.06 PŚ (Antalya/Turcja)
20-25.06 PŚ (Salt Lake City/USA)
 8-13.08 PŚ (Berlin/Niemcy)
12-17.09 Parałucznicze MŚ (Pekin/Chiny)
15-22.10 MŚ (Meksyk)
  1-3.12 Halowy PŚ (Bangkok/Tajlandia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E
--------------------------------------
  25-29.01 ME (Ostrawa/Czechy)
  14-19.02 Mistrzostwa Czterech Kontynentów (Korea Płd.)
29.03-1.04 MŚ (Helsinki/Finlandia)
  20-24.04 Drużynowe MŚ świata (Tokio/Japonia)
   7-10.12 GP – finał (Japonia)

Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E
------------------------------------
         tor długi
  6-8.01 ME (Heerenveen/Holandia)
27-29.01 PŚ (Berlin/Niemcy)
 9-12.02 MŚ na dystansach (Gangneung/Korea Płd.)
17-19.02 MŚ juniorów (Helsinki/Finlandia)
25-26.02 MŚ w sprincie (Calgary/Kanada)
  4-5.03 Wielobojowe MŚ (Hamar/Norwegia)
10-12.03 PŚ (Czelabińsk/Rosja)

         short track
13-15.01 ME (Turyn/Włochy)
27-29.01 MŚJ (Innsbruck/Austria)
  3-5.02 PŚ (Drezno/Niemcy)
10-12.02 PŚ (Mińsk/Białoruś)
10-12.03 MŚ (miejsce do ustalenia)

M O T O C Y K L E
-----------------
      MŚ
26.03 GP Kataru (Dauha)
 9.04 GP Argentyny (Termas de Rio Hondo)
23.04 GP Ameryk (Austin/USA)
 7.05 GP Hiszpanii (Jerez)
21.05 GP Francji (Le Mans)
 4.06 GP Włoch (Florencja)
11.06 GP Katalonii (Barcelona/Hiszpania)
25.06 GP Holandii (Assen)
 2.07 GP Niemiec (Chemnitz)
 6.08 GP Czech (Brno)
13.08 GP Austrii (Spielberg)
27.08 GP W. Brytanii (Silverstone)
10.09 GP San Marino (Rimini/Włochy)
24.09 GP Aragonii (Alcaniz/Hiszpania)
15.10 GP Japonii (Motegi)
22.10 GP Australii (Phillip Island)
29.10 GP Malezji (Sepang)
12.11 GP Walencji (Hiszpania)

N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E
----------------------------------------
 7-19.02 MŚ St. (Moritz/Szwajcaria)
 6-14.03 MŚ juniorów (Aare/Szwecja)
20-22.03 MP (Szczyrk)

         PŚ
  3-5.01 Zagrzeb/Chorwacja
  7-8.01 Maribor/Słowenia
  7-8.01 Adelboden/Szwajcaria
   10.01 Flachau/Austria
13-15.01 Wengen/Szwajcaria
14-15.01 Altenmarkt-Zauchensee/Austria
20-22.01 Kitzbuehel/Austria
21-22.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy
   24.01 Plan de Corones/Włochy
   24.01 Schladming/Austria
28-29.01 Cortina d'Ampezzo/Włochy
28-29.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy
   31.01 Sztokholm/Szwecja
24-26.02 Kvitfjell/Norwegia
25-26.02 Crans-Montana/Szwajcaria
  4-5.03 Jeongseon/Korea Płd.
  4-5.03 Kranjska Gora/Słowenia
10-11.03 Squaw Valley/USA
15-19.03 Aspen/USA

N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E
----------------------------------------
22.02-5.03 MŚ w konkurencjach klasycznych (Lahti/Finlandia)

         PŚ - biegi
    1.01 Val Muestair/Szwajcaria - TdS
  3-4.01 Oberstdorf/Niemcy - TdS
    6.01 Dobbiaco/Włochy - TdS
  7-8.01 Val di Fiemme/Włochy - TdS
14-15.01 Dobbiaco/Włochy
21-22.01 Ulricehamn/Szwecja
28-29.01 Falun/Szwecja
  3-5.02 PyeongChang/Korea Płd.
18-19.02 Otepaeae/Estonia
    8.03 Drammen/Norwegia
11-12.03 Oslo/Norwegia
16-19.03 Tiumeń/Rosja - finał

      PŚ - skoki
 1.01 Ga-Pa/Niemcy - TCS
 4.01 Innsbruck/Austria - TCS
 6.01 Bischofshofen/Austria - TCS
14.01 Wisła
15.01 Wisła
21.01 Zakopane - drużynowy
22.01 Zakopane
28.01 Willingen/Niemcy - drużynowy
29.01 Willingen/Niemcy
 4.02 Oberstdorf/Niemcy - loty
 5.02 Oberstdorf/Niemcy - loty
11.02 Sapporo/Japonia
12.02 Sapporo/Japonia
15.02 PyeongChang/Korea Płd.
16.02 PyeongChang/Korea Płd.
11.03 Oslo/Norwegia - drużynowy - Turniej Nordycki
12.03 Oslo/Norwegia - TN
14.03 Lillehammer/Norwegia - TN
16.03 Trondheim/Norwegia - TN
18.03 Vikersund/Norwegia - loty; drużynowy - TN
19.03 Vikersund/Norwegia - loty - TN
24.03 Planica/Słowenia) - loty
25.03 Planica/Słowenia - loty; drużynowy
26.03 Planica/Słowenia - loty

         PŚ - kombinacja norweska
  7-8.01 Lahti/Finlandia
13-15.01 Val di Fiemme/Włochy
21-22.01 Chaux-Neuve/Francja
27-29.01 Seefeld/Austria
  4-5.02 PyeongChang/Korea Płd.
10-11.02 Sapporo/Japonia
   11.03 Oslo/Norwegia
   15.03 Trondheim/Norwegia
18-19.03 Schonach/Niemcy

P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y
--------------------------------------
  23-27.02 PŚ (Los Angeles/USA)
  21-25.03 PŚ (Kair/Egipt)
    4-8.05 PŚ (Kecskemet/Węgry)
  25-29.05 PŚ (Drzonków)
  23-25.06 PŚ - finał (Druskienniki/Litwa)
24.06–3.07 ME juniorów (Barcelona/Hiszpania)
  17-24.07 ME (Mińsk/Białoruś)
   4-12.08 MŚ juniorów (Szekesfehervar/Węgry)
  21-28.08 MŚ (Kair/Egipt)

P I Ł K A  N O Ż N A
--------------------
       9.01 Gala "The Best FIFA Football Awards" - przyznanie tytułu m.in. dla najlepszego
            piłkarza świata (Zurych/ Szwajcaria)
 14.01-5.02 Puchar Narodów Afryki (Gabon)
      28.02 Losowanie grup MŚ w piłce plażowej (Bahamy)
       5.04 Kongres UEFA (Helsinki)
    3-19.05 ME do lat 17 (Chorwacja)
20.05-11.06 MŚ do lat 20 (Korea Płd.)
       1.06 Finał LM kobiet (Cardiff/Walia)
   16-30.06 ME do lat 21 (Kielce, Lublin, Gdynia, Bydgoszcz, Tychy, Kraków)
 17.06-2.07 Puchar Konfederacji (Rosja)
    2-15.07 ME do lat 19 (Gruzja)
    7-26.07 Złoty Puchar CONCACAF (miejsce do ustalenia)
 16.07-6.08 ME kobiet (Holandia)
       1.12 Losowanie grup finałów MŚ 2018 (Moskwa/Rosja)
    6-16.12 Klubowe MŚ (ZEA)

      reprezentacja Polski
26.03 el. MŚ 2018 z Czarnogórą (Podgorica/Czarnogóra)
10.06 el. MŚ 2018 z Rumunią (Warszawa)
 1.09 el. MŚ 2018 z Danią (Kopenhaga/Dania)
 4.09 el. MŚ 2018 z Kazachstanem (Warszawa)
 5.10 el. MŚ 2018 z Armenią (Erywań/Armenia)
 8.10 el. MŚ 2018 z Czarnogórą (Warszawa)
   
         LM
14-15.02 pierwsze mecze 1/8 finału
21-22.02 pierwsze mecze 1/8 finału
  7-8.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
14-15.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
11-12.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
18-19.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
  2-3.05 pierwsze mecze półfinałowe
 9-10.05 rewanżowe mecze półfinałowe
    3.06 mecz finałowy (Cardiff/Walia)

      LE
16.02 pierwsze mecze 1/16 finału
23.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
 9.03 pierwsze mecze 1/8 finału
16.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
13.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
20.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
 4.05 pierwsze mecze półfinałowe
11.05 rewanżowe mecze półfinałowe
24.05 mecz finałowy (Sztokholm/Szwecja)

         Lotto Ekstraklasa
   10.02 wznowienie rozgrywek
22-23.04 ostatnia kolejka fazy zasadniczej (przed podziałem na grupy)
29-30.04 pierwsza kolejka fazy finałowej
 2-04.06 ostatnia kolejka fazy finałowej

      Terminy FIFA na mecze międzypaństwowe:
20-28.03, 5-13.06, 28.08-5.09, 2-10.10, 6-14.11

P I Ł K A  R Ę C Z N A
----------------------
11-29.01 MŚ mężczyzn (Francja)
  3-4.06 Final Four LM mężczyzn (Kolonia/Niemcy)
 1-17.12 MŚ kobiet (Niemcy)

P Ł Y W A N I E
---------------
   18-19.02 GP Polski (Kozienice)
   18-19.03 GP Polski (do ustalenia)
     8-9.04 GP Polski (Lublin)
   29-30.04 GP Polski (Opole)
   18-21.05 MP (Lublin)
 28.06-2.07 MEJ (Netanja/Izrael)
   15-22.07 MŚ na wodach otwartych (Balaton/Węgry)
   23-30.07 MŚ (Budapeszt/Węgry)
   26-27.07 MP na wodach otwartych (Dąbrowa Górnicza)
   23-27.08 MŚJ (Indianapolis/USA)
   21-22.10 GP Polski (Kraków)
     4-5.11 GP Polski (Łódź)
   25-26.11 GP Polski (Poznań)
   13-17.12 ME na krótkim basenie (Kopenhaga/Dania)
   19-22.12 MP na krótkim basenie (Łódź)

P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W
--------------------------------------
  17-19.03 Puchar Unii Europejskiej (Nuoro/Włochy)
    1-9.04 ME (Split/Chorwacja)
  14-15.10 MP kobiet (miejsce do ustalenia)
  20-22.10 MP mężczyzn (miejsce do ustalenia)
  11-12.11 Finał drużynowych MP (miejsce do ustalenia)
28.11-5.12 MŚ seniorów i seniorek (Anaheim/USA)

R A J D Y  S A M O C H O D O W E
--------------------------------
           MP
31.03-2.04 Rajd Arłamów (do potwierdzenia)
  21-23.04 Rajd Świdnicki Krause
  26-28.05 Rajd Gdański Baltic Cup
  23-25.06 Rajd Zemaitija (Litwa)
    3-5.08 Rajd Rzeszowski
   8-10.09 Rajd Nadwiślański
  28-30.09 Rajd Dolnośląski
  13-15.10 Rajd Mikołowsko-Żorski (do potwierdzenia)

           MŚ
  20-22.01 Rajd Monte-Carlo
  10-12.02 Rajd Szwecji
  10-12.03 Rajd Meksyku
    7-9.04 Rajd Francji
  28-30.04 Rajd Argentyny
  19-21.05 Rajd Portugalii
   9-11.06 Rajd Włoch (Sardynii)
30.06-2.07 Rajd Polski
  28-30.07 Rajd Finlandii
  18-20.08 Rajd Niemiec
    6-8.10 Rajd Hiszpanii (Katalonii)
  27-29.10 Rajd W. Brytanii (Walii)
  17-19.11 Rajd Australii

           ME
30.03-1.04 Rajd Azorów (Portugalia)
    5-6.05 Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania)
    2-4.06 Rajd Akropolu (Grecja)
  16-18.06 Rajd Cypru
    3-5.08 Rajd Rzeszowski (Polska)
  25-27.08 Rajd Barum (Czechy)
  15-17.09 Rajd Roma Capitale (Włochy)
    6-8.10 Rajd Lipawy (Łotwa)

R U G B Y
---------
   18.02 Rugby Europe Trophy: Portugalia – Polska (Lizbona/Portugalia)
   18.03 Rugby Europe Trophy: Mołdawia – Polska (Balti/Mołdawia)
    8.04 Rugby Europe Trophy: Polska – Holandia (miejsce do ustalenia)
   22.04 Rugby Europe Trophy: Polska – Szwajcaria (miejsce do ustalenia)
  3-4.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Moskwa/Rosja)
10-11.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Gdańsk)
17-18.06 Turniej ME "siódemek" GP Series z Polkami (Malemort/ Francja)
24-25.06 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Lyon/Francja)
  8-9.07 Turniej ME "siódemek" GP Series z Polkami (Kazań/Rosja)
15-16.07 Turniej ME Sevens GP Series z Polakami (Exeter/W.Brytania)

S A N E C Z K A R S T W O
-----------------------
         tory lodowe
  5-6.01 ME i PŚ (Berchtesgaden-Konigssee/Niemcy)
14-15.01 PŚ (Sigulda/Łotwa)
21-22.01 ME juniorów (Oberhof/Niemcy)
27-29.01 MŚ (Innsbruck/Austria)
  4-5.02 MŚ juniorów (Sigulda/Łotwa)
  4-5.02 PŚ (Oberhof/Niemcy)
18-19.02 PŚ (PyeongChang/Korea Płd.)
25-26.02 PŚ (Altenberg/Niemcy)

         tory naturalne
  6-8.01 PŚ (Latsch/Włochy)
11-15.01 PŚ (Moskwa/Rosja)
20-22.01 PŚ (Zelezniki/Słowenia)
27-29.01 PŚ (Deutschnofen/Włochy)
  2-5.02 MŚ (Vatra Dornei/Rumunia)
11-12.02 ME juniorów (Umhausen/Austria)
16-18.02 PŚ (Umhausen/Austria)

S I A T K Ó W K A
-----------------
28.03–15.04 Finał Pucharu CEV mężczyzn i kobiet (miejsca do ustalenia)
29.03–16.04 Finał Pucharu Challenge mężczyzn i kobiet (miejsca do ustalenia)
     1-9.04 ME U18 kobiet (Arnhem/Holandia)
   22-23.04 Final Four LM kobiet (miejsce do ustalenia)
   22-30.04 ME U19 mężczyzn (Gyoer/Węgry; Puchov/Słowacja)
   29-30.04 Final Four LM mężczyzn (miejsce do ustalenia)
    2-18.06 Faza interkontynentalna Ligi Światowej mężczyzn
  9.06–2.07 Faza grupowa Ligi Europejskiej mężczyzn i kobiet
   16-18.06 Turniej finałowy 3. Grupy Ligi Światowej mężczyzn
   23-25.06 Turniej finałowy 2. Grupy Ligi Światowej mężczyzn (miejsce do ustalenia)
 23.06–2.07 MŚ U21 mężczyzn (Brno, Czeskie Budziejowice/Czechy)
 28.06–2.07 Turniej finałowy 1. Grupy Ligi Światowej mężczyzn (miejsce do ustalenia)
    7-16.07 MŚ U20 kobiet (Boca del Rio, Cordoba/Meksyk)
    7-23.07 Faza grupowa World Grand Prix kobiet
   21-23.07 Turniej finałowy 3. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
   28-30.07 Turniej finałowy 2. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
     2-6.08 Turniej finałowy 1. Grupy WGP kobiet (miejsce do ustalenia)
   18-25.08 MŚ U23 mężczyzn (Kair/Egipt)
   18-27.08 MŚ U18 kobiet (Rosario, Santa Fe/Argentyna)
   18-27.08 MŚ U19 mężczyzn (Riffa, Isa Town/Bahrajn)
 25.08–3.09 ME mężczyzn (Kraków, Szczecin, Gdańsk, Katowice)
   10-17.09 MŚ U23 kobiet (Lublana, Maribor/Słowenia)
 20.09–1.10 ME kobiet (Azerbejdżan; Gruzja)

S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A
---------------------------------
  11-16.07 MŚ do lat 21 (Nanjing/Chiny)
28.07–6.08 MŚ (Wiedeń/Austria)
  15-20.08 ME (Jurmała/Łotwa)

           World Tour
  12-14.01 Pacific Harbour/Fidżi
   7-12.02 Fort Lauderdale Major/USA (Major Series)
  15-18.02 Kisz/Iran
    3-5.03 Shepparton/Australia
  17-19.03 Sydney/Australia
  15-16.04 Selangor/Malezja
  20-23.04 Xiamen/Chiny
    3-7.05 Rio de Janeiro/Brazylia
  11-14.05 Praga/Czechy
  23-28.05 Lucerna/Szwajcaria
31.05-4.06 Moskwa/Rosja
   7-11.06 Rzym/Włochy
  17-18.06 Monako
27.06-2.07 Porec/Chorwacja (Major Series)
    4-9.07 Gstaad/Szwajcaria (Major Series)
  14-16.07 Daegu/Korea Płd.
  20-23.07 Olsztyn
  20-22.07 Ulsan/Korea Płd.
  21-23.07 Agadir Beach/Maroko
  28-30.07 Espinho/Portugalia
   8-13.08 Hamburg/Niemcy (Major Series)
  22-27.08 World Tour Finals (Kanada)
  11-15.10 Qinzhou/Chiny

S N O W B O A R D
-----------------
7-19.03 MŚ (Sierra Nevada/Hiszpania)

      PŚ
 6.01 big air kobiet i mężczyzn (Moskwa/Rosja)
10.01 slalom równoległy kobiet i mężczyzn (Bad Gastein/Austria)
11.01 slalom równoległy drużynowo (Bad Gastein/Austria)
14.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Kreischberg/Austria)
20.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Laax/Szwajcaria)
21.01 halfpipe (Laax/Szwajcaria)
22.01 snowboardcross (Solitude/USA)
27.01 slopestyle kobiet i mężczyzn (Seiser Alm/Włochy)
28.01 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Rogla/Słowenia)
 3.02 slalom równoległy kobiet i mężczyzn (Bansko/Bułgaria)
 3.02 slopestyle kobiet i mężczyzn (Mammoth Lakes/USA)
 5.02 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Bansko/Bułgaria)
11.02 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Feldberg/Niemcy)
11.02 big air kobiet i mężczyzn (Quebec/Kanada)
12.02 slopestyle (Quebec/Kanada)
19.02 halfpipe kobiet i mężczyzn (Bokwango/Korea Płd.)
19.02 slalom gigant równoległy (Bokwango/Korea Płd.)
25.02 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Kazań/Rosja)
26.02 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Kazań/Rosja)
 4.03 slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Kayseri/Turcja)
 5.03 snowboardcross kobiet i mężczyzn (La Molina/Hiszpania)
25.03 slopestyle kobiet i mężczyzn (Szpindlerowy Młyn/Czechy)
25.03 snowboardcross kobiet i mężczyzn (Veysonnaz/Szwajcaria)
26.03 snowboardcross drużynowo kobiet i mężczyzn (Veysonnaz/Szwajcaria)

S P O R T Y   L O T N I C Z E
-----------------------------
    8-21.01 Szybowcowe MŚ w klasie 15 m, 18 m i Open (Benalla/Australia)
     7-9.03 MŚ w akrobacji szybowcowej (Toruń)
 17.05-4.06 Szybowcowe MŚ w klasie Standard, Club i 18 m (Zbraslavice/Czechy)
   13-23.07 Szybowcowe MP w klasie Otwartej (Ostrów Wlkp.)
 20.07-6.08 Szybowcowe ME w klasie Standard, Club i 20 m (Moravska Trebova/Czechy)
20.07-13.08 MŚ juniorów w klasie Club (Pociunai/Litwa)
 28.07-3.08 Samolotowe MŚ w lataniu precyzyjnym (Spitzerberg/Austria)
   10-26.08 Szybowcowe ME w klasie Otwartej, 15 m i 18 m    (Lasham/ W. Brytania)
    3-13.08 ME w akrobacji samolotowej (Chotebor/Czechy)
   11-15.08 Balonowe MP (Nałęczów)
   11-15.08 Balonowe MP kobiet (Nałęczów)
   16-26.08 MŚ w akrobacji samolotowej  (Hoedspruit/RPA)
   21-27.08 Balonowe ME (Brissac/Francja)
    7-17.09 Puchar Gordona Benneta - MŚ balonów gazowych w lotach długodystansowych
            (Epagny Gruyeres/Szwajcaria)
                            
S T R Z E L E C T W O
---------------------
  11-15.01 GP Pilzna (Pilzno/Czechy)
  24-29.01 Zawody międzynarodowe (Monachium/Niemcy)
  10-12.02 GP Cypru – rzutki (Larnaka/Cypr)
22.02-4.03 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (New Delhi/Indie)
  23-26.02 GP Wieliczki: Polska - Reszta Świata (Wieliczka)
   5-12.03 ME w strzelaniu pneumatycznym (Maribor/Słowenia)
  17-27.03 PŚ – rzutki (Acapulco/Meksyk)
  20-25.03 GP Józefa Zapędzkiego (Wrocław)
    1-5.04 GP Wrocławia – rzutki (Wrocław)
  25-30.04 Zawody międzynarodowe (Berlin/Niemcy)
28.04-8.05 PŚ – rzutki (Larnaka/Cypr)
    2-8.05 GP Wyzwolenia (Pilzno/Czechy)
  17-24.05 PŚ - karabin, pistolet (Monachium/Niemcy)
  23-28.05 Zawody Nadziei Olimpijskich (Pilzno/Czechy)
   6-14.06 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (Gabala/Azerbejdżan)
  15-18.06 PE - karabin na 300 m (Lahti/Finlandia)
  22-30.06 MŚ juniorów - karabin, pistolet (Suhl/Niemcy)
    4-7.07 PE - karabin 300 m (Thun/Szwajcaria)
    6-9.07 MP młodzieżowe i juniorów - karabin, pistolet (Wrocław)
    6-9.07 MP seniorów i juniorów – rzutki (Poznań)
20.07-3.08 ME seniorów i juniorów - karabin, pistolet, rzutki (Baku/Azerbejdżan)
    2-3.09 MP - karabin na 300 m (miejsce do ustalenia)
  23-30.10 Finał PŚ - karabin, pistolet, rzutki (New Delhi/Indie)

S U M O
-------
  1-2.04 MP seniorów i młodzieżowców U23 (kobiety i mężczyźni) (Strzelce Opolskie)
21-23.04 ME seniorów, U23, U21 kobiet i mężczyzn (Tbilisi/Gruzja)
23-25.06 Poland Sumo Open (Krotoszyn)
20-22.10 ME juniorów, kadetów i młodzików (kobiety i mężczyźni) (Warszawa)

S Z A C H Y
-----------
   20-30.03 MP kobiet i mężczyzn (Warszawa)
   10-24.04 Indywidualne ME kobiet (Ryga/Łotwa)
   12-14.05 ME w rozwiązywaniu zadań (Ryga/Łotwa)
29.05-10.06 Indywidualne ME (Mińsk/Białoruś)
   16-28.06 Drużynowe MŚ (Chanty-Mansyjsk/Rosja)
      17.06 Walny Wyborczy Zjazd Delegatów PZSzach (Warszawa)
     8-9.08 MŚ w rozwiązywaniu zadań (Drezno/Niemcy)
   16-24.08 Drużynowe ME juniorów (Iwonicz)
   21-31.08 MŚ juniorów 8, 10, 12 lat (Brazylia)
    3-14.09 ME juniorów (Rumunia)
   16-28.09 MŚ juniorów 14, 16, 18 lat (Urugwaj)
    1-16.10 MŚ do lat 20 (Włochy)
   20-24.10 Indywidualne ME kobiet w szachach szybkich i błyskawicznych  (Monako)
 25.10-5.11 Drużynowe ME (Chalkidiki/Grecja)
   14-17.12 ME w szachach szybkich i błyskawicznych (Katowice)

S Z E R M I E R K A
-------------------
           PŚ
     14.01 floret kobiet (Algier/Algieria)
     15.01 floret kobiet drużynowo (Algier/Algieria)
     21.01 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)
           floret mężczyzn (Paryż/Francja)
     22.01 szpada kobiet drużynowo (Barcelona/Hiszpania)
           floret mężczyzn drużynowo (Paryż/Francja)
     28.01 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)
           szabla kobiet (Nowy Jork/USA)
     29.01 szpada mężczyzn drużynowo (Heidenheim/Niemcy)
           szabla kobiet drużynowo Nowy Jork/USA)
      4.02 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)
           floret kobiet - Dwór Artusa (Gdańsk)
      5.02 szabla mężczyzn drużynowo (Padwa/Włochy)
           floret kobiet drużynowo - Dwór Artusa (Gdańsk)
     11.02 szpada kobiet (Legnano/Włochy)
           floret mężczyzn (Bonn/Niemcy)
     12.02 szpada kobiet drużynowo (Legnano/Wochy)
           floret mężczyzn drużynowo (Bonn/Niemcy)
     18.02 szpada mężczyzn (Vancouver/Kanada)
           szabla kobiet (Ateny/Grecja)
     19.02 szpada mężczyzn drużynowo (Vancouver/Kanada)
           szabla kobiet drużynowo (Ateny/Grecja)
     25.02 szabla mężczyzn "O Szablę Wołodyjowskiego" (Warszawa)
     26.02 szabla mężczyzn drużynowo "O Szablę Wołodyjowskiego" (Warszawa)      
  17-18.03 floret kobiet i mężczyzn (Long Beach/USA)  
     25.03 szabla kobiet (Pekin/Chiny)  
     26.03 szabla kobiet - drużynowo (Pekin/Chiny)
  25-26.03 szpada kobiet i mężczyzn - GP FIE (Budapeszt/Węgry)
31.03–1.04 szabla kobiet i mężczyzn - GP FIE (Seul/Korea Płd.)
     29.04 floret kobiet (Tauberbischofsheim/Niemcy)
     30.04 floret kobiet drużynowo (Tauberbischofsheim/Niemcy)
      6.05 szpada kobiet (Rio de Janeiro/Brazylia)
           floret mężczyzn (Sankt Petersburg/Rosja)
      7.05 szpada kobiet drużynowo (Rio de Janeiro/Brazylia)
           floret mężczyzn drużynowo (Sankt Petersburg/Rosja)
     13.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)
           szabla kobiet (Tunis/Tunezja)
     14.05 szpada mężczyzn drużynowo (Paryż/Francja)
           szabla kobiet drużynowo (Tunis/Tunezja)
     20.05 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)
  20-21.05 floret kobiet i mężczyzn - GP FIE (Szanghaj/Chiny)
     21.05 szabla mężczyzn drużynowo (Madryt/Hiszpania)
  27-28.05 szpada kobiet i mężczyzn - GP FIE (Bogota/Kolumbia)
    3-4.06 szabla kobiet i mężczyzn - GP FIE (Moskwa/Rosja)

  5–9.03 ME juniorów (do lat 20) (Płowdiw/Bułgaria)
 1-10.04 MŚ kadetów (do lat 17) i juniorów (do lat 20) (Płowdiw/Bułgaria)
   20.05 MP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Katowice)
   27.05 MP we florecie kobiet i mężczyzn (Toruń)
   27.05 MP w szabli kobiet i mężczyzn (Warszawa)
12-17.06 ME (Tbilisi/Grecja)
19-26.07 MŚ (Lipsk/Niemcy)

T E N I S
---------
   16-29.01 Australian Open (Melbourne/Australia)
początek lutego – Puchar Federacji - Grupa I strefy euro-afrykańskiej z udziałem Polek
           (Tallinn/Estonia)
     3-5.02 Puchar Davisa - Grupa I strefy euro-afrykańskiej - 1. runda; m.in.
            Bośnia i Hercegowina – Polska (Zenica/Bośnia i Hercegowina)
     3-5.02 Puchar Davisa – Grupa Światowa 1. runda
   11-12.02 Puchar Federacji – Grupa Światowa 1. runda
     7-9.04 Puchar Davisa – Grupa Światowa ćwierćfinały
   22-23.04 Puchar Federacji – Grupa Światowa półfinał
29.05–11.06 French Open (Paryż/Francja)
    3-16.07 Wimbledon (Londyn/W.Brytania)
28.08–10.09 US Open (Nowy Jork/USA)
   15-17.09 Puchar Davisa – Grupa Światowa półfinały
   23–29.10 WTA Finals (Singapur)
   11-12.11 Puchar Federacji – Grupa Światowa finał
   12-19.11 ATP World Tour Finals (Londyn/W.Brytania)
   24-26.11 Puchar Davisa – Grupa Światowa

T E N I S  S T O Ł O W Y
------------------------
  17-22.01 ITTF World Tour (Budapeszt/Węgry)
    2-5.02 Młodzieżowe ME (Soczi/Rosja)
  14-19.02 ITTF World Tour (Delhi/Indie)
  21-26.02 ITTF World Tour (Dauha/Katar)
  15-19.03 ITTF World Tour (Mińsk/Białoruś)
29.03-2.04 ITTF World Tour (Bangkok/Tajlandia)
  18-23.04 ITTF World Tour (Incheon/Korea Płd.)
  26-30.04 ITTF World Tour (Otocec/Słowenia)
  26-30.04 ITTF World Tour (Santiago/Chile)
    2-5.05 ITTF World Tour (Zagrzeb/Chorwacja)
    3-7.05 ITTF World Tour (Sao Paulo/Brazylia)
  24-28.05 ITTF World Tour juniorów (Władysławowo)
29.05-5.06 MŚ (Duesseldorf/Niemcy)
  14-18.06 ITTF World Tour (Tokio/Japonia)
  20-25.06 ITTF World Tour (Chengdu/Chiny)
    2-7.07 ITTF World Tour (Brisbane/Australia)
  14-23.07 ME juniorów i kadetów (Gondomar/Portugalia)  
    2-6.08 ITTF World Tour (Korea Płn.)
   9-13.08 ITTF World Tour (Lagos/Nigeria)  
  22-27.08 ITTF World Tour (Ołomuniec/Czechy)
29.08-3.09 ITTF World Tour (Linz/Austria)
   5-10.09 ITTF World Tour (Panagiuriszte/Bułgaria)
   8-10.09 TOP 10 juniorów (Worcester/Anglia)
  13-17.09 Drużynowe ME (Luksemburg)  
    4-8.10 ITTF World Tour (Warszawa)  
  20-22.10 PŚ mężczyzn (Liege/Belgia)
  27-29.10 PŚ kobiet (Markham/Kanada)
31.10-4.11 ITTF World Tour (De Haan/Belgia)
   7-12.11 ITTF World Tour (Magdeburg/Niemcy)  
  13-19.11 ITTF World Tour (Sztokholm/Szwecja)
26.11-3.12 MŚ juniorów (Riva del Garda/Włochy)

W I O Ś L A R S T W O
---------------------
     28.01 MP na ergometrze (Wrocław)
      4.02 ME na ergometrze (Paryż/Francja)
    5-7.05 PŚ (Belgrad/Serbia)
  20-21.05 ME juniorów (Krefeld/Niemcy)
  26-28.05 ME (Racice/Czechy)
    3-4.06 MP (Poznań)
  16-18.06 PŚ (Poznań)
    7-9.07 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
  15-16.07 MP juniorów (Kruszwica)
  19-23.07 Młodzieżowe MŚ (Płowdiw/Bułgaria)
    2-6.08 MŚ juniorów (Troki/Litwa)
    5-6.08 Młodzieżowe MP (Poznań)
    2-3.09 Młodzieżowe ME (Kruszwica)
24.09-1.10 MŚ (Sarasota/USA)

Z A P A S Y
-----------
28.03-2.04 ME U23 (Szombathely/Węgry)
    2-7.05 ME seniorów (Nowy Sad/Serbia)
    1-6.08 MŚ juniorów (Tampere/Finlandia)
  21-26.08 MŚ seniorów (Paryż/Francja)

Ż E G L A R S T W O
-------------------
  22-28.01 Bojerowe MŚ kl. DN (Western Region/USA)
  22-29.01 PŚ w kl. olimpijskich (Miami/USA)
  23-30.04 PŚ w kl. olimpijskich (Hyeres/Francja)
   5-13.05 ME w kl. Finn (Marsylia/Francja)
   6-13.05 ME w kl. RS:X (Marsylia/Francja)
  13-20.05 ME w kl. 470 (Monako)
  19-21.05 Puchar PZŻ kl. TEC, RS:X, E, Laser Radial, Finn, 49er (Krynica Morska)
  26-28.05 Puchar PZŻ kl. Laser 4.7, 420, 470 (Krynica Morska)
   4-11.06 PŚ w kl. olimpijskich (Santander/Hiszpania)
21.06-1.07 MŚJ w kl. RS:X (Torbole/Włochy)
    1-9.07 MŚ w kl. 470 (Saloniki/Grecja)
   6-23.07 Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)
30.07-4.08 ME w kl. 49er, 49erFX (Kilonia/Niemcy)
  19-26.08 MŚ w kl. Laser Radial (Medemblik/Holandia)
28.08-2.09 MŚ w kl. 49er, 49erFX (Porto/Portugalia)
   1-10.09 MŚ w kl. Finn (Balatonfordvar/Węgry)
   5-12.09 MŚ w kl. Laser (Split/Chorwacja)
  16-23.09 MŚ w kl. RS:X (Enoshima/Japonia)
    1-8.10 ME w kl. Laser, Laser Radial (Barcelonia/Hiszpania)
  15-22.10 PŚ w kl. olimpijskich (Gamagori/Japonia)

Ż U Ż E L
---------
      GP - el. MŚ
29.04 Krsko/Słowenia
13.05 Warszawa/Polska
27.05 Daugavpils/Łotwa
10.06 Praga/Czechy
24.06 Horsens/Dania
22.07 Cardiff/W. Brytania
12.08 Malilla/Szwecja
26.08 Gorzów Wlkp./Polska
 9.09 Teterow/Niemcy
23.09 Sztokholm/Szwecja
 7.10 Toruń/Polska
28.10 Melbourne/Australia

      kwalifikacje do GP 2018
 6.05 1. runda eliminacji GP Esbjerg/Dania, Zarnovica/Słowacja, Lonigo/Włochy
 5.06 1. runda eliminacji GP Abensberg/Niemcy
15.06 półfinał eliminacji GP Olching/Niemcy
17.06 półfinał eliminacji GP Terenzano/Włochy
19.08 GP Challenge Togliatti/Rosja

      drużynowy PŚ
1.07 1. turniej półfinałowy King's Lynn/W. Brytania
4.07 2. turniej półfinałowy Vastervik/Szwecja
7.07 turniej barażowy Leszno/Polska
8.07 finał Leszno/Polska

      MŚ juniorów
23.07 1. turniej MŚJ Swindon/W. Brytania
 8.09 2. turniej MŚJ Guestrow/Niemcy
29.09 3. turniej MŚJ Pardubice/Czechy

 3.06 półfinały DMŚJ Pocking/Niemcy, Fjelsted/Dania
 2.09 finał DMŚJ Rybnik/Polska

I N N E  I M P R E Z Y
----------------------
 2-14.01 Rajd Dakar
20-30.07 World Games - Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (Wrocław)
22-30.07 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (Gyoer/Węgry)
19-30.08 Letnia Uniwersjada (Tajpej/Tajwan)

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |