nasze media Najnowszy numer MGN 04/2018

RV/Gabriela Szulik

dodane 08.12.2015 23:15

Rok Miłosierdzia rozpoczęty

U Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra papież Franciszek modlił się, by wszyscy dobrze przeżyli rok łaski, by z ufnością zwracali się do Miłosiernego Jezusa.

Najważniejszym gestem rozpoczęcia Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia było otwarcie Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Papież Franciszek otworzył je w środę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, tuż po zakończonej Mszy św. „Wejście przez te Drzwi oznacza odkrycie głębi miłosierdzia Ojca, który przyjmuje wszystkich i osobiście wychodzi każdemu na spotkanie. To On nas szuka! To On wychodzi nam na spotkanie!” – mówił papież. „Strach nie przystaje temu, kto jest kochany; żyjmy radością spotkania z łaską, która wszystko przemienia”.

U Drzwi Świętych Franciszek modlił się, by wszyscy dobrze przeżyli rok łaski, by z ufnością zwracali się do Miłosiernego Jezusa: „On jest Bramą, poprzez którą przychodzimy do Ciebie, niewyczerpanym źródłem pocieszenia dla wszystkich, pięknem, które nie zna zachodu, doskonałą radością w życiu bez końca”.

Otworzywszy oba skrzydła Drzwi Świętych Papież modlił się przez chwilę w ciszy na progu Bazyliki Watykańskiej. Potem poczekał, aż przez Drzwi Święte przejdzie Benedykt XVI, który odpowiedział na zaproszenie Franciszka i razem udali się w procesji kierunku grobu św. Piotra. Stamtąd papież pobłogosławił wszystkim uczestnikom uroczystości rozpoczynającej Rok Miłosierdzia

Drzwi Święte zostaną otwarte w pozostałych bazylikach rzymskich Rzymie (św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami) i we wszystkich diecezjach świata.

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: Dziś 09:45
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 23.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: Dziś 17:51
  łączna liczba komentarzy: 55
 • 4
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18
 • 5
  marysia6
  ostatnia aktywność: 13.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1