nasze media Najnowszy numer MGN 10/2017
dodane 12.11.2014 15:00

Czy to ma sens?

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum . Od kilku lat podoba mi sie mój kolega z klasy. Ostatnio bardzo sie zbliżyliśmy do siebie . Wydaje mi się, ze ja mu tez się podobam i boję się, że zapyta o chodzenie . Czy w wieku 15/16 lat można mieć chłopaka? Czy to ma jakiś sens? I jak może to wyglądać ? 16-latka

Tak drobiazgowe pytania świadczą, że nie bardzo jesteś gotowa do chodzenia lub po prostu jesteś bardzo mało samodzielna i niepewna siebie. Można w tym wieku mieć chłopaka. Wyraźnie oboje się bardzo lubicie. Najlepiej, aby to chodzenie było piękną przyjaźnią z iskierką fascynacji. No i z niczym się nie spieszcie, bo im wolniej będzie się to Wasze chodzenie rozwijało, tym większa szansa, że potrwa dłużej lub bardzo długo. Znam też przypadki, że pierwsze chodzenie nawet w tak młodym wieku było tym ostatnim zakończonym małżeństwem.
Moje rady:
- nie dawaj mu sygnałów, że czekasz na wyznanie, może to go przyhamuje
- każda para powinna zachowywać się tak, jak dyktuje serce i zasady, które wyznają. Największy błąd młodych polega na tym, że naśladują starszych od siebie, spieszą się, a to do niczego dobrego nie prowadzi.
- chodzenie polega na tym, że się ze sobą dużo "chodzi", czyli chce się jak najwięcej czasu spędzać razem, tęskni się za sobą. Trzeba z tym trochę uważać, by nie stracić do końca zdrowego rozsądku.
- pojawiają się też czułości. Np trzymanie się za ręce. Ale potem jakiś buziaczek na pożegnanie, przytulanie.
Wnioski- przyjaźnicie się dalej, czekasz, aż on zaproponuje chodzenie, zgadasz się i spędzacie ze sobą więcej czasu. Zaczyna się odpowiedzialność za drugą osobę, tęsknota, dzielenie się radościami i problemami. Jeśli się tego obawiasz, to powiedz mu o tym szczerze, że prosisz o wolne tempo Waszego chodzenia, bo przed Wami długie życie i nie należy się spieszyć.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Fenkuł
  ostatnia aktywność: 19.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 10.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 9
 • 3
  zzuzza
  ostatnia aktywność: 02.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  jad
  ostatnia aktywność: 17.09.2017
 • 5
  OlaGuga
  ostatnia aktywność: 19.09.2017
  łączna liczba komentarzy: 1