nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 22.07.2014 11:12

Pierwsza bramka w Bayernie

Piłkarz reprezentacji Polski Robert Lewandowski strzelił bramkę w swoim pierwszym występie w barwach Bayernu Monachium. Napastnik wpisał się na listę strzelców w poniedziałkowym meczu sparingowym z MSV Duisburg (1:1).

Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie bawarskiej drużyny. Trener Joseph Guardiola zmuszony był wystawić w większości rezerwowych graczy, ponieważ uczestnicy mistrzostw świata w Brazylii dostali więcej wolnego.

Polski napastnik zagrał w ataku obok 19-letniego Aleksandra Siegharta. W 62. minucie Lewandowski wykorzystał podanie z prawego skrzydła Rafinhi, przyjął piłkę w biegu i bez problemu pokonał bramkarza rywali. Siedem minut później wyrównał Fabian Schnellhardt. W 86. minucie Polaka zmienił 18-letni Philipp Walter.

Był to pierwszy mecz Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium, z którym 1 stycznia 2014 rok podpisał pięcioletni kontrakt, na mocy którego został jego zawodnikiem od 1 lipca.