nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

PAP

dodane 11.03.2014 10:08

Portugalczycy chcą grać w Polsce

W polskich klubach występuje obecnie dziesięciu Portugalczyków: Marco i Flavio Paixao grają w Śląsku Wrocław, Bernardo Vasconcelos i Andre Micael w Zawiszy Bydgoszcz, Henrique Nogueira oraz Tiago Targino reprezentują Jagiellonię Białystok, Manuel Curto Zagłębie Lubin, Tiago Lopes ”Rabiola” Piasta Gliwice, zaś Helio Pinto i Orlando Sa stołeczną Legię. Ten ostatni ma za sobą już występ w narodowej reprezentacji Portugalii.

Portugalscy napastnicy wyróżniają się wśród strzelców ekstraklasy. Marco Paixao z 14 golami jest wiceliderem klasyfikacji, natomiast Bernardo Vasconcelos ma na swoim koncie już 7 bramek.

Polska ekstraklasa jest coraz popularniejszym kierunkiem dla piłkarzy z Portugalii. Media z tego iberyjskiego kraju przewidują, że trend utrzyma się, a nawet nasili w najbliższych latach. O ile jeszcze rok temu portugalska prasa rzadko relacjonowała wydarzenia z polskiej ekstraklasy, o tyle w tym roku jest inaczej. Wszystko za sprawą szybko rosnącej liczby Portugalczyków nad Wisłą. Według “Recordu”, największego sportowego dziennika Portugalii, po modzie na wyjazdy na Cypr i Rumunii, popularnym kierunkiem emigracji piłkarzy stała się Polska. Gazeta odnotowuje, że polskie kluby coraz częściej wysyłają swoich skautów na mecze Ligi ZON Sagres w poszukiwaniu kolejnych nabytków.

“Jednym z kluczowych zawodników tegorocznych rozgrywek ligowych w Polsce jest Marco Paixao. Podobnie jak jesienią, tak również i wiosną nie marnuje on okazji strzeleckich. W czterech rozegranych w bieżącym roku spotkaniach strzelił on już cztery gole” - podkreślił “Record”.

Lizbońska gazeta przypomina, że Paixao po kilku miesiącach pobytu w Polsce zaadaptował się na tyle dobrze, że przekonał swego brata bliźniaka Flavio do przybycia do Wrocławia i wzmocnienia drużyny Śląska.

 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: Dziś 18:05
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: Dziś 08:31
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 19.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 54
 • 4
  Wiktoriakasińska
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 5
  nixom
  ostatnia aktywność: 05.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 12