nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

ps

dodane 25.02.2014 09:41

Lekcja z rycerzem

Dzieci wraz z rycerzami odśpiewały Bogurodzicę, następnie odtwarzały bitwę za pomocą dużych figurek rycerzy.

Na scenie „Kamieniołom” przy parafii Św Józefa w Krakowie uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z historią Polski w okresie rozbicia dzielnicowego,  powolnego jednoczenia się, początku panowania Jagiellonów. Punktem kulminacyjnym była opowieść o bitwie pod Grunwaldem. To już trzecie widowisko z cyklu „Historia dla najmłodszych - budzenie pasji”.

Można było śledzić przebieg zdarzeń bitwy z rycerzem, wielokrotnym uczestnikiem rekonstrukcji historycznych pod Grunwaldem, znającym każdy szczegół walk. Każdy mógł przemieszczać samodzielnie oddziały polskie i krzyżackie, zgodnie z historycznym przebiegiem bitwy. I jeszcze poznać szczegóły wyposażenia rycerzy z tego okresu, obejrzeć atrakcyjne multimedia i wysłuchać ciekawych opowieści.

Widowiska zakończyły warsztaty plastyczne – dzieci malowały postaci rycerzy. Zostały one umieszczone na dużym formacie, tworząc w ten sposób wspólną pracę – Bitwa pod Grunwaldem. Praca wyszła świetnie – zostanie zaprezentowana na  następnym odcinku, już w piątek 28 lutego.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik