nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 04.02.2014 23:13

Potrzeba zmiany

Chciałabym być inna, coś w sobie zmienić. Bo np. nie potrafię wprowadzić koleżanek w dobry nastrój. Czasami nie wiem, o czym z nimi rozmawiać. Czuję się samotna. Szóstoklasistka

Żeby Ci pomóc konkretnie, musiałabym o Tobie więcej wiedzieć. W tym liście zdumiało mnie jedno- napisałaś, że nie potrafisz wprawić koleżanek w dobry nastrój. No i nie ma się czym przejmować. Ty masz dbać o swój nastrój. Jeśli będziesz pogodna, życzliwie, naturalnie uśmiechnięta, ludzie sami będą do Ciebie lgnąc. Pomyśl, jaką byś chciała mieć przyjaciółkę i sama staraj się taka być, oczywiście w granicach rozsądku, bo nie można być sztucznym. Myśl dobrze o sobie i o innych. Rób nawet takie ćwiczenia:
podbiegaj do lustra wiele razy dziennie, uśmiechaj się porozumiewawczo i odchodź zadowolona. Gdziekolwiek jesteś, przyglądaj sie ludziom i o każdym myśl coś dobrego. Myśl o miłych ludziach, pięknych miejscach, wesołych zdarzeniach, a będziesz miała wtedy sympatyczny wyraz twarzy. Bądź pewna siebie, swoich zalet, swojej osobowości. Nie myśl o tym, jaki temat poruszyć z koleżankami. To musi być naturalne. Nic na siłę. Podchodź do różnych dziewczyn, przysłuchuj się rozmowom, potakuj głową, czasami dodaj jedno lub dwa słówka. Nie pytaj, czy coś możesz robić z koleżankami. Po prostu bądź z nimi.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Riri
  ostatnia aktywność: 21.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 5
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10