nasze media Najnowszy numer MGN 02/2018
dodane 04.06.2013 20:15

Nie martwmy się

Od jakiegoś czasu czytam Biblię (to znaczy, czytałam zawsze, ale zwykle na zasadzie losowania, niedawno postanowiłam czytać codziennie co najmniej dwa rozdziały, tak, żeby przeczytać w końcu Pismo Święte od deski do deski), Ciągle jestem w Księdze Rodzaju i w opisie wygnania z Raju, niby tak dobrze znanym, natrafiłam na zdanie, które uderzyło mnie z ogromną mocą. ,,Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i jego żony odzienie ze skóry i przyodział ich". W momencie, który ośmielę się nazwać najmroczniejszym momentem w historii ludzkości, Bóg nie tylko zapowiada przyszłe zbawienie i daje nadzieję, ale też troszczy się o najprostsze, doraźnie potrzeby.

Jest tak całkiem bezpośrednio obecny. To chyba najbardziej pocieszający i dający spokój cytat, na jaki trafiłam (choć mam jeszcze parę równie ulubionych). Naprawdę trudno się martwić o cokolwiek, jak się przeczyta coś takiego!
Maturzystka
Ten piękny fragment daje Maturzystce pewność, że Pan Bóg nią pokieruje przy wyborze studiów. Warto podzielić się z innymi fragmentami czy nawet zdaniami, które nam pomagają. Zawsze smutnym, którzy uważają, że wierzący znaczy smutny, posyłam zdania z listu św. Pawła „radujmy się, bracia, w panu”. Tym, którzy mają niską samoocenę i zamartwiają się mankamentami swojej urody posyłam zdanie z psalmu: „dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie”. W tej wielkiej księdze życia w każdej sytuacji znajdziemy wskazówki, pocieszenie, nadzieję i miłość.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Wesoły_Ministrant
  ostatnia aktywność: Dziś 07:46
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 2
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 21.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  zosiaficek
  ostatnia aktywność: 19.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 14
 • 4
  kotek22
  ostatnia aktywność: 13.01.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 5
  wierzchowskijan49
  ostatnia aktywność: 20.12.2017
  łączna liczba komentarzy: 11