nasze media Najnowszy numer MGN 03/2018

KAI

dodane 17.09.2012 11:19

Młodzi Libańczycy i B16

Na zakończenie drugiego dnia pobytu w Libanie Benedykt XVI spotkał się z młodzieżą Libanu i Bliskiego Wschodu.

Ta 24. zagraniczna podróż Ojca Świętego odbywała się od 14 do 16 września.

Na placu przed siedzibą patriarchy maronickiego w Bkerké zgromadziło się 15 tys. osób. Papieża, który przyjechał z odległej o pięć kilometrów nuncjatury w Harissie, młodzież powitała śpiewem i tańcem. Wznoszono okrzyki po arabsku i francusku: "Benedictos!", śpiewano pieśń "Błogosławiony, który przybywa w Imię Pańskie". Powiewały flagi libańskie, watykańskie, a także polskie. Uformowała się procesja z krzyżem, Ewangeliarzem i ikoną Matki Bożej.

Swoje świadectwa przed Ojcem Świętym złożyli przedstawiciele młodzieży – dziewczyna i chłopiec, którzy witając Ojca Świętego, opowiedzieli mu o swych głównych problemach, radościach i troskach, z którymi przyszli na to spotkanie. Zwrócili uwagę, że dzisiejsze młode pokolenie na Bliskim Wschodzie pogrążone jest „w morzu trudności, lęków i niepokojów; wielu z nich żyje w warunkach wielkiego zamętu, który jest źródłem zniechęcenia i w obliczu korupcji”.

Ze swej strony Benedykt XVI zachęcił libańską młodzież do wierności Bogu, umiłowania Bliskiego Wschodu a przede wszystkim do bycia świadkami i zwiastunami radości Chrystusa. Pozdrowił również młodych muzułmanów, zachęcając ich do wspólnego z chrześcijanami budowania swej ojczyzny oraz do młodzieży przybyłej z Syrii, zapewniając o swej szczególnej modlitwie w intencji mieszkańców tego doświadczanego wojną kraju.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 07.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 72
 • 4
  lenawid
 • 5
  hankabanka