nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

PAP

dodane 02.07.2012 09:50

Dzieci mogą projektować ze szkła

W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (Podkarpackie) od poniedziałku dzieci mogą projektować wyroby ze szkła. Najlepsze projekty, na oczach najmłodszych, wykonają hutnicy szkła - poinformował Dawid Iwaniec ze spółki zarządzającej centrum.

"Nasi najmłodsi mogą się sprawdzić jako projektanci wyrobów ze szkła. Co miesiąc kilka najciekawszych projektów zostanie wykonanych przez zespół hutniczy. Ciekawe prace trafią także na stałą wystawę" - powiedział Iwaniec. Zaznaczył, że centrum adresuje projekt przede wszystkim do dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat.

"Naszym celem jest zaangażowanie dzieci w proces twórczy, przez co rozwijana będzie ich kreatywność i wyobraźnia. Nie obowiązują żadne wytyczne dotyczące projektów. Chodzi o to, aby projektowanie było zabawą i pobudzało twórczo dzieci" - wyjaśnił Iwaniec.

W skład działającego od miesiąca Centrum Dziedzictwa Szkła wchodzą m.in.: ekspozycja wzornictwa szkła, wystawa o historii szklarstwa, galeria nowości, prezentacja tradycyjnych metod produkcji. Każdy zwiedzający może uczestniczyć w poszczególnych etapach wytwarzania szkła i dowiedzieć się o najnowszych trendach w tej branży.

Krosno i okolice - zwane szklanym zagłębiem - są największym w Polsce skupiskiem hut szkła gospodarczego i pracowni artystycznego wyrobu szkła. Niektóre z firm, np. Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno", pracują nieprzerwanie od początku lat 20. minionego stulecia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Riri
  ostatnia aktywność: 21.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86
 • 4
  LidiaKędra
  ostatnia aktywność: 02.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  kamiś
  ostatnia aktywność: 24.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 55