nasze media Najnowszy numer MGN 05/2018
dodane 02.01.2012 15:05

Puławy, parafia św. Rodziny

Szczęść Boże... Przez cały Adwent-u nas- w Parafii Św. Rodziny w Puławach uczestniczyliśmy w Roratach. Chcemy się podzielić z Wami naszymi doświadczeniami.

A ja czekam na Ciebie mój Jezu
Zimowy poranek rozświetla blada tarcza księżyca, chłodne powietrze zmywa resztki snu z ciężkich jeszcze powiek. Pokusa pozostania w ciepłej pościeli tli się w nierozbudzonej głowie. A jednak idą: otuleni kolorowymi szalikami, w czapkach z podrygującymi pomponami, z pełnymi książek plecakami, ze światłem w jeszcze ciepłych ze snu rękach, najmłodsi z rodzicami.


W kościele półmrok rozświetlony ciepłymi ognikami dziecięcych lampionów. Za chwilę w parafii Świętej Rodziny w Puławach rozpoczną się Roraty … I nie ma już czasu na senność bo dzieje się podczas tej mszy, oj, dzieje!  Pytania, konkursy, nagrody, rozmowy z Aniołem i codzienne poznawanie kolejnych faktów z życia Błogosławionego Jana Pawła II przyciągają najmłodszych do ołtarza.


W tym samym czasie, na plebanii, rodzice też nie próżnują: przygotowują kanapki, robią herbatę, gotują mleko, sypią do miseczek płatki śniadaniowe, nakrywają do stołu. Wszystko szybko, sprawnie i precyzyjnie, by zdążyć z przygotowaniem śniadania. Kiedy już zamilkną organy obwieszczając koniec mszy, kiedy zostaną podane wszystkie zadania na kolejny dzień, kiedy każde dziecko otrzyma do przyklejenia obrazek z rorat – zaczyna się! Do salki parafialnej napływają roześmiane grupy dzieci, plebania wypełnia się radosnymi głosami najmłodszych, wspólna modlitwa i ŚNIADANIE! Nic tak nie smakuje, jak posiłek zjedzony razem z rówieśnikami! Potem już tylko ubrać się i wesołą gromadą, pod czujnym okiem dyżurujących rodziców, udać się do szkoły.

Jutro rano tu wrócą, z lampionami w dłoniach, pod czujnym okiem rodziców,  by czekać na przyjście Zbawiciela.

„Przybądź Panie, bo czekamy…”
Justyna Kowalczyk
Stowarzyszenie „Rodzina”

Więcej listów

  Marcin Kawka   Wojciech Miazga   Marcin Kawka   Wojciech Miazga


 

« 1 »
oceń artykuł

Reklama

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  szymon2008
  ostatnia aktywność: 07.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Cybernat2000
  ostatnia aktywność: 01.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 3
  matkson5
  ostatnia aktywność: 29.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 23
 • 5
  OlaBrajer
  ostatnia aktywność: 28.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 1